18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będą rządzić wiecznie

PiS bije rekordy! Kaczyński oszaleje z radości

12.09.2021  14:32
Jarosław Kaczyński wniebowzięty
Jarosław Kaczyński wniebowzięty Fot: BOLESLAW WALEDZIAK/REPORTER

Koszmar opozycji wciąż trwa - PiS w zastraszającym tempie odbudowuje poparcie. Kryzys związany z uchodźcami dał drugie życie partii Jarosława Kaczyńskiego. Zaniepokojona opozycja rwie sobie włosy z głowy.

Przykrycie wszystkich bieżących problemów tematem uchodźców pozwoliło PiS znacząco poprawić sondażowe wyniki. Część wyborców bardziej od normalności ceni stawianie zasieków i ogrodzeń na wschodniej granicy. Szalejąca inflacja, odcięcie od środków unijnych oraz pogorszenie relacji z sojusznikami? To nie ma dużego znaczenia!

PiS odbudowało poparcie

Po wielu miesiącach kryzysu, podczas którego notowania Prawa i Sprawiedliwości spadały poniżej 30 proc., partia znowu nabrała wiatru w żagle. W najnowszym sondażu przygotowanym przez pracownię Estymator dla portalu dorzeczy.pl, PiS może liczyć na 40,2 proc. głosów. Jest to najwyższy od miesięcy wynik, który daje rządzącym nadzieje na utrzymanie władzy.

Na drugim miejscu, ale daleko z tyłu znalazła się Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowało 24,1 proc. badanych. Podium zamyka Polska 2050 z 10,9 proc. poparcia.

Na przekroczenie progu wyborczego mogą jeszcze liczyć politycy Lewicy (9 proc.) i Konfederacji (8.8 proc). W Sejmie zabrakłoby natomiast miejsca dla Koalicji Polskiej (3,1 proc.), Kukiza (1.5 proc.) i Jarosława Gowina (1.1 proc.).

Badanie pracowni Estymator przeprowadzono 10 i 11 września na próbie 1016 dorosłych Polaków. Wszystko wskazuje na to, że PiS może jeszcze sporo namieszać.