18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dobra decyzja?

PiS buduje kolejny kościół zamiast parku. Mieszkańcy są wściekli

26.02.2020  18:09
PiS buduje kolejny kościół zamiast parku. Mieszkańcy są wściekli
PiS buduje kolejny kościół zamiast parku. Mieszkańcy są wściekli Fot: ADRIAN SLAZOK/REPORTER

PiS zamierza wybudować kolejny kościół na osiedlu Nad Rudzianką w Szczecinie. Wbrew apelom i głośno artykułowanym potrzebom mieszkańców zdecydowano się na świątynię zamiast parku.

Mieszkańcy osiedla Nad Rudzianką w Szczecinie są wściekli. Ich apele zostały totalnie zignorowane i rządzący podjęli decyzję, która skrajnie się ludziom nie spodobała. Zamiast parku powstanie w tych okolicach kolejny kościół.

Kościołów w Polsce jest naprawdę dużo, ale wygląda na to, że to nie koniec rządowych inwestycji w krzewienie wiary katolickiej wśród Polaków. Kolejne świątynie powstają radośnie na naszych oczach.

PiS pobuduje kolejny kościół w Szczecinie

Dla przykładu warto posłużyć się sytuacją ze Szczecina. Tam właśnie rada miasta zdecydowała o bezprzetargowym wydzierżawieniu Kościołowi katolickiemu działki u zbiegu ulic Gwarnej i Romantycznej. Warto dodać, ze w promieniu kilku kilometrów znajduje się już pięć świątyń.

Mimo tego, dokładnie tak zrobiła rada miasta, wygrywając głosowanie głosami radnych PiS i czworga radnych klubu Bezpartyjnych. Mieszkańcy zaś domagali się stworzenia parku, żłobka, przedszkola lub obiektu rekreacji. Nie wzięto jednak pod uwagę ich próśb. 

Kościół zapłaci za wydzierżawienie zaledwie 0,3 proc. wartości działki. Mieszkańcy są na tyle zbulwersowani, ze rozważają blokadę budowy i wszczęcie protestów. 

Wszystko pięknie i ładnie, ale mnie najbardziej bulwersuje fakt, że za darmo. Niech w końcu ta instytucja coś sfinansuje sama na zasadach rynkowych

- komentują ludzie na Facebooku.

Wśród mieszkańców jest też parę osób, które popierają decyzję rady miasta. Mówią oni, że w nowym kościele zawsze można przecież stworzyć... katolickie przedszkole. 

Przeczytaj więcej
Komentarze