18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Luzik arbuzik, Polacy zapłacą

PiS wydało miliony na luksusy. Szalony przetarg

Wojciech Kozicki
17.11.2021  17:37
PiS remontuje płot w Łazienkach Królewskich. To najdroższy płot w Polsce?
PiS remontuje płot w Łazienkach Królewskich. To najdroższy płot w Polsce? Fot: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER/East News

Kryzys, bieda, bezrobocie, inflacja… a PiS wydaje MILIONY NA LUKSUSY! Media ujawniły, że rząd remontuje mur wokół willi w Warszawie, zapłacił już prawie 2 mln złotych, a na tym nie koniec wydatków  Czy NIK wreszcie zajmie się tymi łapserdakami? A może odpuścić Naczelną Izbę Kontroli i od razu dzwonić po lekarza?

Opłaty za prąd i gaz znowu wzrosną, inflacja nas katuje, ceny żywności rosną… a PiS hula i wydaje beztrosko pieniądze Polaków. Na usta cisną się tak wulgarne określenia,  że gwiazdek brakuje! Tymczasem opozycja ujawnia, że rząd nadal remontuje ogrodzenie odgradzające od Łazienek Królewskich pilnie strzeżony rządowy kompleks przy ul. Parkowej. Il można zapłacić za 320 metrów płotu? Rząd wydał już na remont prawie 2 miliony złotych.

PiS remontuje mur w Łazienkach Królewskich. Polacy zapłacą miliony

„Rzeczpospolita” przypomina, że znajduje się tam nie byle jaka willa (jedna z czterech w kompleksie). To właśnie w niej mieszkali Jarosław Kaczyński, Donald Tusk i Beata Szydło, a aktualnie korzysta z niej premier Mateusz Morawiecki. Szychy i grube ryby chcą się czuć bezpiecznie, więc na mur cudzych pieniędzy nie zamierzają żałować. Za hajs Polaka baluj, a co?

Cały kompleks jest pilnie strzeżony i otoczony murem. Jego część można zobaczyć spacerując po Łazienkach. I właśnie remont tej części - jak wynika z ustaleń dziennika - miał kosztować w połowie 2020 roku prawie 2 mln złotych, czyli 6,2 tys. zł za metr – pisze Wirtualna Polska.

Z odpowiedzi Centrum Informacyjnego Rządu wynika, że za te pieniądze wykonawca przygotował projekt prac oraz wyremontował mur. Podano, że „naprawiano ogrodzenie wraz z impregnacją okładziny z piaskowca, wymieniono czapę betonową, drut ostrzowy i okablowanie dla potrzeb urządzeń ochrony obiektu, zaś na innych zdemontowano mur i wykonano nowy, pokryty ręcznie formowaną cegłą". Jak jednak pisze RP.pl, remont wciąż trwa, a mur jest częściowo niewykończony. Co więcej, Centrum Obsługi Administracji Rządowej ogłosiło kolejny przetarg, ale nie został on jak na razie rozstrzygnięty, bo najtańszy wykonawca wycenił prace na 140 tys. zł, a w budżecie przewidziano jedynie 100 tys. zł.

Posłanka Polski 2050 Hanna Gill-Piątek zapowiedziała, że rozważy złożenie wniosku do Najwyżej Izby Kontroli w tej sprawie. Kobieto, przestań rozważać, DZIAŁAJ!

Z budżetem na położenie piaskowca wartość inwestycji wynosi niemal dokładnie 2 mln zł, czyli 6,2 tys. za remont każdego metra.– pisze „Rzeczpospolita”.

A może by tak zbudować mur, za którym znajdą się wszyscy politycy PiS? Z pewnością Polacy chętnie dorzucą się do takiej inwestycji.

Czytaj także
Przeczytaj więcej