18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rząd chce robić biznes

PiS chce kupić sieć sklepów. Dwie firmy na celowniku

Wojciech Kozicki
04.06.2020  09:05
Tesco i Żabka do kupienia przez PiS?
Tesco i Żabka do kupienia przez PiS? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

„Mają rozmach s…”  - tak zapewne podsumowałby politykę PiS Siara z filmu „Kiler”. Przekop Mierzei Wiślanej, Centralny Port Komunikacyjny, liczne programy socjalne… na tym nie koniec! Prawo i Sprawiedliwość chce przejąć znaną sieć sklepów.

PiS się rozkręca. Jak donoszą media, istnieją plany zaangażowania się w znaną sieć dystrybucji. Partia nie ma jednak czasu i środków na budowanie nowej firmy, więc drużyna Jarosława Kaczyńskiego ma na celowniku przejęcie istniejących biznesów za pomocą Orlenu lub PFR.

PiS robi biznes

Jak donosi „Rzeczpospolita”, PiS stawia na skalę i rozmach. Chce kupić sieć, która ma minimum 100-200 sklepów, co potwierdza szef Bankowości Agro BNP Paribas na Europę Środkowo-Wschodnią i Afrykę Bartosz Urbaniak.

Taki projekt po zbudowaniu silnej bazy i współpracy z rolnikami powinien rozwinąć solidną markę, by od razu przejść do stworzenia marki własnej, aby w ten sposób konkurować z innymi graczami. W takie projekty wtedy mogą się włączyć także polscy producenci, przetwórcy owoców i warzyw – powiedział Urbaniak. (RP.pl)

Tesco i Żabka do przejęcia przez PiS?

Co może kupić państwowy holding? Krążą pogłoski, że na celowniku PiS znajdują się Tesco i Żabka.

Tesco ma obecnie trudne dni, przechodzi restrukturyzację, zwalniani są pracownicy. Czy to łatwa ofiara dla drapieżników z Nowogrodzkiej? RP.pl pisze, że Żabka może być poza zasięgiem państwowego holding, ponieważ należy do amerykańskiego funduszu CVC, który dał za nią miliard złotych. Przedstawiciele Żabki nie komentują plotek, że będzie ona wystawiona na sprzedaż.

Polscy przedsiębiorcy już drżą ze strachu. Obawiają się, czy podmiot przejęty przez państwo będzie funkcjonował z zachowaniem zasad konkurencji. Niektórzy podejrzewają, że rząd nie da sobie rady, ponieważ będzie konkurował z firmami działającymi od lat i mającymi ogromne know-how oraz sieć dystrybucji. Nie ma co się martwić, PiS wszystko może kupić, a naszych pieniędzy rządowi przecież nie brakuje.