18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wracajcie kochani!

PiS chce przekupić Polaków za granicą

Bartłomiej Ciepielewski
18.11.2020  11:33
Jarosław Kazyński modli się o powrót Polaków
Jarosław Kazyński modli się o powrót Polaków Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Rząd planuje wdrożyć ustawę obniżającą podatek dla osób, które wrócą z pracy za granicą. Raj podatkowy ma trwać przez okres dwóch lat. Emigranci pakują już walizki do Polski?

Na osoby pracujące za granicą czekają konkretne benefity. Jak podaje portal money.pl, trwają pracę nad wprowadzeniem ulgi podatkowej dla polskich emigrantów, którzy zdecydują się na powrót do kraju.

Główna ulga ma dotyczyć obniżenia podatku o 50 procent. Mniejsza danina będzie naliczana przy rocznym zeznaniu podatkowym. Skutkuje to tym, że obniżkę odczujemy po roku pobytu w Polsce.

Emigrant po powrocie do Polski będzie musiał uiścić pełną kwotę podatku do państwowego budżetu. Rok później zapłaci jedynie połowę tej stawki, a po trzech latach znowu będzie mógł odliczyć 50 procent podatku, w stosunku do roku poprzedniego.

Obniżony podatek skusi Polaków z Wielkiej Brytanii?

Nie są znane szczegóły dotyczące limitów rocznego dochodu lub czasu spędzonego za granicą. Aktualnie urzędnicy rozważają zgłaszane przez podatników propozycje. Nowe prawo tworzone jest z myślą o Polakach, przebywających w UK. Od przyszłego roku na Wyspach Brytyjskich będą obowiązywały nowe, restrykcyjne regulacje pobytu. Niestety BREXIT odczują również nasi rodacy.

Przeczytaj więcej
Komentarze