18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec tego dobrego

PiS chce zakazać rozwodów? Szykują zmiany w prawie

18.01.2022  08:57
Zbigniew Ziobro wprowadzi zakaz rozwodów?
Zbigniew Ziobro wprowadzi zakaz rozwodów? Fot: Jakub Kaminski/East News

Rozwód w Polsce będzie coraz trudniejszy za sprawą zmian, które chce wprowadzić Ministerstwo Sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro przekonuje, że nowe przepisy pomogą małżeństwom, opiekującym się nieletnimi dziećmi.

Dziennik "Super Express" poinformował o nowej zmianie prawa szykowanej przez resort sprawiedliwości. Jeśli projekt wejdzie w życie, osoby, które zechcą wziąć rozwód, będą musiały spełniać określone warunki.

Obowiązkowe będzie przejście miesięcznego postępowania informacyjnego, po którym sędzia będzie mógł nawet zawiesić procedurę rozwodową w przypadku gdy uzna, że jest szansa na uratowanie małżeństwa.

Alimenty natychmiastowe w Polsce

Więcej formalności rozwodowych, czyli utrudnienie, a być może w pewnych sytuacjach uniemożliwienie rozwodu to jeden z kilku elementów reformy prawa rodzinnego. Wcześniej Zbigniew Ziobro zajął się wprowadzeniem alimentów natychmiastowych.

Celem projektu jest to, by alimenty natychmiastowe były orzekane w ciągu dwóch tygodni od momentu wystąpienia z bardzo uproszczonym formularzem, który będzie można pozyskać w Internecie, z postępowaniem dowodowym ograniczonym do minimum - głosił polityk.

Zgodnie z projektem o alimenty będzie można ubiegać się przez Internet, wypełniając krótki formularz. W przypadku większości spraw ma to ochronić przed dodatkowymi wydatkami na adwokatów.

logo Tu się dzieje