18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dobra zmiana?

PiS chce zmienić godło Polski. Po wyborach prezydenckich będzie ostro

04.02.2020  14:49
PiS chce zmienić godło Polski. Po wyborach prezydenckich będzie ostro
PiS chce zmienić godło Polski. Po wyborach prezydenckich będzie ostro Fot: Malgorzata Kolcz/East News

PiS ma chrapkę na zmianę godła Polski. Po wyborach prezydenckich może nas czekać całkiem spore zamieszanie. Jesteście gotowy na kolejną zmianę? Pytanie, czy tym razem również "dobrą"... 

Jak podaje Rzeczpospolita, ministerstwo kultury ma przygotowany projekt ustawy zmieniającej godło Polski. W tym momencie resort nie udziela konkretnych informacji w tej sprawie. Dziennik jednak wskazuje, że sprawa ujrzy światło dzienne dopiero po wyborach prezydenckich. 

PiS chce zmienić godło Polski? 

Zmiany mają dotyczyć nóg, skrzydeł oraz korony naszego Orła Białego. Według Rzeczpospolitej nogi ptaka mają zostać pozłocone (aktualnie pozłacane są tylko jego szpony), pojawić mają się prześwity w koronie oraz lustrzane odbicie skrzydeł. 

W całej sprawie pojawia się jeszcze kontrowersyjny pomysł włączenia krzyża do korony na głowie orła. Domyślamy się, że to może wywołać szerokie i intensywne dyskusje społeczeństwa. 

Myślicie, że faktycznie jak tylko wybory dobiegną końca, to Orzeł Biały zalśni złotym blaskiem i zmieni się na naszych oczach?

Przeczytaj więcej
Komentarze