18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jachira dostała kociokwiku!

Rusza program "100+" PiS da pieniądze na...

09.02.2022  18:51
PiS da 100 zł na dekoder. Szok w Sejmie, Jachira prawie wyszła z siebie i stanęła obok
PiS da 100 zł na dekoder. Szok w Sejmie, Jachira prawie wyszła z siebie i stanęła obok Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Zaskakująca ustawa przegłosowana w Sejmie. Chrzanić kryzys, inflację, zadłużenie państwa… PiS rozda Polakom jeszcze więcej ich własnych pieniędzy. Tym razem politycy zdecydowali, że biedni obywatele otrzymają dofinansowanie na zakup dekodera telewizyjnego.

Nie ma takich pieniędzy, których PiS nie przehula! We wtorek polscy politycy zdecydowali, że osoby w trudnej sytuacji materialnej dostaną dofinansowanie na dekoder telewizyjny. Opozycja grzmi i biadoli, a Borys Budka rwie włosy z głowy! Jeśli wasze gospodarstwo domowe jest w trudnej sytuacji, możecie liczyć na świadczenie finansowe w wysokości 100 zł, przeznaczone na zakup dekodera umożliwiającego odbiór naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie, który zostanie wprowadzony w tym roku.

PiS da pieniądze na dekoder. Jachira pozamiatana

Opozycja dawno aż tak się nie zagotowała. W sprawie zabrała głos Klaudia Jachira, oskarżając  rząd o manipulacje i kłamstwa za pomocą mediów publicznych. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zgasił ją jak papierosa…

Poprę dofinansowanie w wysokości 100 zł na dekodery pod warunkiem, że oprócz dostosowania do odbioru telewizji naziemnej będą miały także funkcję odkłamywania telewizji rządowej. Jeśli zdekodują te steki kłamstw, manipulacji, nienawiści, które każdego dnia sączy w uszy Polek i Polaków TVPiS. Jak najbardziej, dofinansujmy takie dekodery, które sprawią, że pisowska szczujnia znów stanie się telewizją publiczną, z której można dowiedzieć się prawdy nt. afery Pegasusa, inwigilacji, szwindli na maseczkach, respiratorach, o wyborach kopertowych, niespotykanej wcześniej inflacji i setkach innych afer – zagrzmiała z mównicy Klaudia Jachira.

Przez chwilę miałem nadzieję, że pani nie ma na sali, ale niestety pani jest – zaorał ją Ryszard Terlecki.

Polsat News podaje, że za przyjęciem ustawy opowiedziało się 424 posłów, przeciw było 16, a 17 wstrzymało się od głosu. Klaudia Jachira jako jedyna posłanka Koalicji Obywatelskiej zagłosowała przeciw ustawie.

Podczas głosowania posłowie przyjęli dwie poprawki do ustawy zgłoszone przez Prawo i Sprawiedliwość. Jedna z nich doprecyzowuje zasady obliczania dotacji celowej dla tzw. operatora wyznaczonego. Inna uszczegóławia przepisy dotyczących karania podmiotów, które będą sprzedawały użytkownikom końcowym dekodery niezgodne z wymaganiami technicznymi związanymi ze zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej - wyjaśnia Interia.pl.