18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pieniądze dla uchodźców

PiS da 500+ Ukraińcom. "Druga linia frontu"

15.02.2022  14:27
PiS tworzy "drugą linię frontu". Da pieniądze ukraińskich uchodźcom
PiS tworzy "drugą linię frontu". Da pieniądze ukraińskich uchodźcom Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News

Wojna Rosja-Ukraina może wybuchnąć w każdej chwili, a do Polski może trafić nawet milion uchodźców zza wschodniej granicy. PiS zrobi z nimi to co umie najlepiej… rozda im pieniądze! Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg ujawniła plany rządu.

Rosja trzyma Ukrainę na celowniku, a wojna może rozpętać się w dosłownie każdej chwili. Tymczasem Ryszard Terlecki zapowiedział, że w momencie wybuchu konfliktu, do Polski trafi nawet milion ukraińskich uchodźców. Jakiego udzielimy im wsparcia? Marlena Maląg ujawniła, że przygotowujemy „drugą linię frontu”, szykując wsparcie finansowe dla ludzi uciekających przed wojną.

500+ dla Ukraińców. PiS wygra wojnę pieniędzmi Polaków?

Minister Rodziny i Polityki Społecznej w Programie I Polskiego Radia zapowiedziała, że jeśli uchodźcy z Ukrainy znajdą się na terenie RP i będą mieli status uchodźcy nadany przez Urząd ds. Cudzoziemców, otrzymają takie samo wsparcie finansowe jak Polacy, w tym obejmie ich program 500+ oraz rodzinny kapitał opiekuńczy. Co więcej, Ukraińcom zapewnione będzie stosowane zabezpieczenie finansowe, nauka języka polskiego czy objęcie pomocą psychologiczną.

Realizowane to wsparcie jest poprzez powiatowe centra pomocy rodzinie. Resort w nadchodzącym czasie planuje spotkania z powiatowymi centrami, by przypomnieć tworzenie indywidualnych programów integracji, które dla takich osób są przygotowywane – informuje Maląg.