18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Duda doda do pensji

PiS rozda kolejne 500+. Prezydent Duda zdecydował

09.10.2019  15:58
PiS znowu rozda 500+ - prezydent Andrzej Duda zdecydował kto dostanie podwyżki
PiS znowu rozda 500+ - prezydent Andrzej Duda zdecydował kto dostanie podwyżki Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

PiS hojnie rozdaje obywatelom ich pieniądze wprowadzając kolejne programy socjalne. Kieszenie podatników wydają się nie mieć dna, bo Prawo i Sprawiedliwość szykuje kolejne 500+.

Wybory coraz bliżej, więc PiS znowu rozdaje pieniądze. Dodatek na pierwsze dziecko, dodatkowa emerytura, kasa na świnie… na tym nie koniec! Prezydent Andrzej Duda zdecydował, że w 2020 roku znaczące podwyżki otrzymają żołnierze.

Jak podaje „Super Express”, o pieniądze dla żołnierzy poprosił prezydenta minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Decyzja została ogłoszona podczas spotkania z żołnierzami 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Nowej Dębie na Podkarpaciu.

Przeciętne uposażenie wraz z dodatkami zwiększy się o 576 zł. Sama kwota bazowa także wzrośnie w roku 2020 – obiecał prezydent Andrzej Duda.

SE.pl wylicza więc, że przeciętne uposażenie żołnierzy zawodowych, wliczając w to dodatki i miesięczną równowartość dodatkowego uposażenia rocznego wyniesie 6153 zł w stosunku do obecnych 5529 zł.

Wojsko Polskie jest coraz liczniejsze, rozwija się liczebnie, jest wyposażane w najnowocześniejszy sprzęt, ale także żołnierze Wojska Polskiego są godnie uposażeni - to jest niezwykle istotne do tego, żeby państwo polskie udowodniło swoją aktywność, żeby państwo polskie pokazało, że dba o żołnierzy Wojska Polskiego – powiedział Mariusz Błaszczak.

logo Tu się dzieje