18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pensje hop 60% w górę!

Podwyżki dla posłów. PiS chce to ukryć

29.07.2021  22:07
Pensje posłów i senatorów w górę. PiS da im po cichu mega podwyżki
Pensje posłów i senatorów w górę. PiS da im po cichu mega podwyżki Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Ile zarabiają polscy politycy? ZA MAŁO! Radio ZET ujawnia, że parlamentarzyści otrzymają od PiS znaczące podwyżki wynagrodzeń. Po co jednak denerwować tym wyborców, którzy ledwo wiążą koniec z końcem? Rząd zrobi to dyskretnie, bez głosowania w Sejmie. Wystarczy podpis Dudy i hop, pensje skoczą "elitom" o 60%!

Wynagrodzenia polskich polityków W GÓRĘ. PiS walczy o podwyżki dla parlamentarzystów, ale w obawie o reakcje wyborców i sondaże, chce chachmęcić po kryjomu. Podwyżki dla posłów i senatorów zostaną więc wprowadzone rozporządzeniem prezydenta Andrzeja Dudy i nie będzie konieczne głosowanie w Sejmie.

Podwyżki dla polityków. PiS po cichu podniesie wynagrodzenia

Jak informuje Radio ZET, część polskich polityków narzeka na niskie wynagrodzenie, więc PiS zakończy ich gehennę i udrękę już 30 lipca 2021 roku. Jest gotowe rozporządzenie, które po złożeniu podpisu przez Andrzeja Dudę, podniesie pensje parlamentarzystów o 60%.

Gdy w 2018 roku wyszło na jaw, że na nagrody dla członków rządu premier Beaty Szydło wydano setki tysięcy złotych, Jarosław Kaczyński ratował poparcie dla PiS obniżając pensje parlamentarzystów o 20 procent. W rezultacie posłowie zaczęli otrzymywać 8 000 zł wynagrodzenia i 2500 zł diety. 30 lipca 2021 prezydent Duda ma podpisać rozporządzenie, dzięki której bez ryzykownego wizerunkowo dla władzy głosowania nad podwyżką w Sejmie pensje parlamentarzystów wzrosną do 13 500 zł – ujawnia Radio ZET.

Radiozet.pl wyjaśnia, iż pensja posłów ustalona jest na poziomie 80 procent wynagrodzenia otrzymywanego przez wiceministra w randze podsekretarza stanu. Podpis Dudy podniesie to wynagrodzenie, a posłowie i senatorowie dostaną podwyżki „przy okazji” bez rozgłosu. Jak na razie w oficjalnych komunikatach na temat rozporządzenia nie ma ani słowa o tym, że wzrośnie wynagrodzenie parlamentarzystów.

Wstydem dla naszego państwa jest to, że osoby pełniące kierownicze stanowiska zarabiają mniej niż średnia kadra urzędnicza. Każde szanujące się państwo musi stworzyć taką piramidę, jeżeli chodzi o wynagrodzenia, żeby to miało sens i było dobre, bo inaczej będziemy mieli cały czas państwo źle zarządzane – uważa prezydencki minister Andrzej Dera. (Onet)

Czytaj także