18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Duda da, niech Polak ma

PiS rozda miliardy. Pójdziemy z torbami?

Wojciech Kozicki
04.05.2020  16:35
Polityka socjalna PiS - czy stać nas na wyższy zasiłek dla bezrobotnych?
Polityka socjalna PiS - czy stać nas na wyższy zasiłek dla bezrobotnych? Fot: ROBERT ZALEWSKI/East News

PiS sypie cudzymi pieniędzmi jak Lady Gaga hitami! Tarcza antykryzysowa podobno działa cudownie, polskie firmy zostały ocalone, więc rząd bierze się za bezrobotnych. Zapowiedziano, że zasiłek dla bezrobotnych będzie podniesiony. Skąd ekipa Morawieckiego weźmie 4 miliardy?

Gdyby rozdawanie cudzych pieniędzy było dyscypliną olimpijską, politycy PiS mieliby garby od medali.Trzeba przyznać, słuszną linię ma nasza władza. Chociaż szaleje kryzys gospodarczy spowodowany pandemią koronawirusa, rząd zamierza rozdać 4 miliardy. Jak podają media, w środę zapadnie decyzja, czy zostanie podniesiony zasiłek dla bezrobotnych.

Zasiłek dla bezrobotnych w Polsce

Obecnie wysokość zasiłku dla bezrobotnych wynosi maksymalnie 861 złotych. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że może nastąpić jego wzrost nawet o 51%!

Zasiłek dla bezrobotnych musi zostać podniesiony do kwoty 1300 złotych. Ale musi być także  jeszcze wprowadzona dodatkowa formuła  wsparcia. Dodatek solidarnościowy - 1200 złotych dla każdego  bezrobotnego, który stracił pracę w wyniku tego  kryzysu spowodowanego koronawirusem - na trzy miesiące – przemówił w piątek Andrzej Duda. (RMF24)

Polityka socjalna PiS

Wszystko wskazuje, że zasiłek wzrośnie i nie są to tylko obiecanki cacanki. Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w sobotę zapowiedziała „dopłaty do czynszów i wyższy zasiłek dla bezrobotnych”. Jednocześnie premier Morawiecki wprowadził w życie podatek od oglądanie filmów i seriali!

Czy politycy PiS wiedzą co robią, czy działają po omacku? Kilka dni temu w jednym z wywiadów szef kancelarii premiera Michał Dworczyk został zagięty przez dziennikarza. Przyznał, że rozważane są podwyżki zasiłku dla bezrobotnych, ale nie ma pojęcia, ile on obecnie wynosi.

Czy 4 miliardy wystarczą na wyższe zasiłki dla bezrobotnych? Dziennikarka money.pl Katarzyna Bartman przewiduje, że podniesienie zasiłku do kwoty 2,5 tys zł obiecanej przez prezydenta, przy ograniczeniu wpływów do ZUS, może kosztować budżet państwa prawie 8 miliardów złotych. Znając PiS, znajdą pieniądze bez problemu. Podatki dobre na wszystko...

Przeczytaj więcej
Komentarze