18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

RZĄD SIĘ ROZLECI?

Kaczyński szantażuje Gowina. Jak go nie poprze, KONIEC

Emilia Waszczuk
19.07.2021  11:52
Jarosław Kaczyński szantażuje Jarosława Gowina. Postawiłmu ultimatum
Jarosław Kaczyński szantażuje Jarosława Gowina. Postawiłmu ultimatum Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński gotów jest poświęcić przyszłość rządu, byle tylko przejąć TVN i zacząć cenzurować media w Polsce? Prezes PiS szantażuje Jarosława Gowina - donosi Onet.

Jarosław Gowin może stracić posadę wicepremiera (który to już raz?), a cała Zjednoczona Prawica może się rozsypać. Jarosław Kaczyński tak bardzo pragnie przejęcia lub zniszczenia nieprzychylnych mu mediów, że gotów jest poświęcić władzę!

Jak donosi Onet, Jarosław Kaczyński ani myśli wycofywać się z pomysłu zablokowania TVN-u i cenzurowania mediów w Polsce. Polityk ma chrapkę na niezależne media, więc jego posłowie złożyli w Sejmie projekt ustawy zamykającej TVN drogę do pracy w Polsce.

Kaczyński grozi Gowinowi. Chce przejąć TVN za wszelką cenę

Od samego początku bardzo krytycznie na temat zmian zaproponowanych przez PiS wypowiadał się Jarosław Gowin. Koalicjant Jarosława Kaczyńskiego, szef Porozumienia, które daje Zjednoczonej Prawicy sejmową większość, wprost oznajmił, że blokada TVN-u to próba wprowadzenia w Polsce cenzury.

Teraz okazuje się, że Jarosław Kaczyński gotów jest poświęcić rząd i trwanie Zjednoczonej Prawicy dla ustawy o mediach. Jak podaje Onet, postawił Gowinowi ultimatum - albo on i jego posłowie projekt poprą, albo koniec ze stołkami i przyjaźnią.

PiS zmiany w ustawie o mediach chce przegłosować jeszcze w tym tygodniu. Bez poparcia Porozumienia nie mają na to jednak szans. Jarosław Kaczyński ma naciskać na Jarosława Gowina i grozić mu wyrzuceniem z rządu. Gowin z kolei zdaje się być nieugięty i negocjuje z opozycją - donosi Onet.

Szydło wyjdzie z worka? Gowin chce zmian w projekcie

Choć powszechnie panuje już przekonanie, że PiS chce przejąć lub zniszczyć TVN, politycy partii zapewniają, że nic takiego nie mają na celu. Uparcie tłumaczą, że chcą zablokować możliwość nadawania w Polsce mediom z Chin, Rosji czy krajów Arabskich. Z firmami amerykańskimi, w tym Discovery (właściciele TVN) nie mają ponoć żadnego problemu.

Czy to prawda? Chyba jednak nie, bo ani myślą poprzeć poprawki przygotowanej przez Jarosława Gowina. Szef Porozumienia żąda wprowadzenia do ustawy zmian, które zezwoliłyby na otrzymywanie koncesji do nadawania w Polsce firmom pochodzącym z OECD - Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Mowa o grupie 38 państw uważanych za najbardziej rozwinięte i demokratyczne - wśród nich są też oczywiście Stany Zjednoczone. Polityk już ponoć dogaduje się z opozycją w kwestii proponowanych przez niego rozwiązań.