18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowa koalicja

PiS tonie. "ON" wyciągnął pomocną dłoń

Wojciech Kozicki
20.11.2020  20:21
Czy nowa koalicja jest Kaczyńskiemu nie na rękę?
Czy nowa koalicja jest Kaczyńskiemu nie na rękę? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Jarosław Kaczyński jest jak strażak, który gasi pożar w PiS pochodnią. Kolejni posłowie odchodzą, rząd za chwilę może stracić większość w Sejmie. Czy szykuje się desperacka koalicja z Kukiz’15?

Niedawno z PiS odszedł Lech Kołakowski, a teraz kolejny polityk szykuje się do ewakuacji. Jarosław Kaczyński musi ratować partię. Szykuje się więc koalicja z Kukiz’15? Paweł Kukiz w rozmowie z Wirtualną Polską zaprzeczył, by ktokolwiek z jego ugrupowania chciał przejść do Prawa i Sprawiedliwości, ale potwierdził, że prezes od dawna ma plan awaryjny na wypadek utraty większości. 

PiS i Kukiz'15 razem? Bo tutaj jest jak jest...

Odkąd Jarosław Gowin zbuntował się przeciw prezesowi, dyscyplina w PiS poszła w drzazgi. Kolejni politycy odchodzą, kolejni głosują jak chcą. Tymczasem prezes, jak nieoficjalnie donoszą media, myśli o nieformalnym sojuszu między PiS a Kukiz'15. Podobno od wakacji trwają nawet rozmowy Prawa i Sprawiedliwości z politykami Kukiz’15, ale szef tej ekipy zapewnia, że nikt od niego nie odchodzi. Tymczasem Joanna Miziołek na łamach "Wprost" napisała, że w formacji Kukiza jest "kilku ochotników, którzy chętnie przeszliby do PiS-u".

W ostatnim czasie doszło do rozmów przedstawicieli Kukiz’15 z emisariuszami obozu władzy na temat ewentualnej współpracy w przyszłości. Współpraca ta - jak słyszymy - nie miałaby jednak charakteru formalnego, a Kukiz’15 nie wszedłby do koalicji Zjednoczonej Prawicy – ujawnia Wirtualna Polska.

Współpraca polegałaby na wspieraniu rządu w głosowaniach. Co prawda Kukiz wdał się w polityczny romans z PSL, ale krążą plotki, że zbliża się bolesne rozstanie. Paweł Kukiz podobno myśli nawet o założeniu własnego koła poselskiego. Czy wkrótce dogada się z Jarosławem Kaczyńskim i zaśpiewa mu „A ty całuj mnie, to taka piękna gra…”?

Bo tu widać wyraźnie, że Paweł Kukiz ze swoją czwórką poszedł w stronę Zbigniewa Ziobry. Jeśli tam mu bliżej, nie będziemy go na siłę trzymać. Jeśli nie chce być w Koalicji Polskiej, damy radę i bez Pawła" - powiedział poseł Sawicki. (Polsat News)

logo Tu się dzieje