18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chowajcie portfele, PiS buduje

Morawiecki postawi MEGA POMNIK. "Dług wdzięczności"

Wojciech Kozicki
25.11.2019  12:19
Morawiecki i PiS budują - komu tym razem zabiorą pieniądze?
Morawiecki i PiS budują - komu tym razem zabiorą pieniądze? Fot: Marek MICHALAK/East News

PiS i premier Mateusz Morawiecki wygrali wybory, więc festiwal rozdawnictwa trwa nadal. Skoro służba zdrowia i szkolnictwo mają nadmiar pieniędzy, każdy jeździ samochodem elektrycznym, lotnisk w Polsce jest tyle, że piloci nie wiedzą, gdzie lądować, a emeryci nie wiedzą co robić z milionami z ZUS, czas więc wziąć się za budowanie pomników. W Warszawie powstanie gigantyczny łuk triumfalny, którego potrzebuje historia Polski i wszyscy Polacy.

Tydzień temu media podały, że w Zakopanem stanie MEGA JAN PAWEŁ II WIELKI – nowy pomnik papieża ma przyćmić nawet Jezusa z Rio. Na tym jednak nie koniec. Premier Morawiecki podczas piątkowej sesji pytań i odpowiedzi (Q&A) na Facebooku zapowiedział, że w Warszawie ma stanąć nowy pomnik. Paweł Rabiej podciął jednak politykowi PiS skrzydła.

Cud nad Wisłą czy bieda w Warszawie?

Jak podaje tvp.info, premier "Mateusz Budowniczy" odpowiedział, że jest zwolennikiem budowy łuku triumfalnego upamiętniającego Bitwę Warszawską 1920 i zaznaczył, że wspiera fundację, która o to zabiega.

Fundacja Towarzystwo Patriotyczne, której założycielem jest satyryk Jan Pietrzak, chce, by pomnik był gigantyczny i łączył dwa brzegi Wisły. Pojawiły się nawet sugestie, by do jego budowy użyć materiałów z rozebranego Pałacu Kultury.

W historii Europy i świata były chwile decydujące. Bitwa Warszawska 1920 była jedną z nich. Polacy ocalili ojczyznę i cały kontynent. Wszyscy mamy wobec nich wielki dług wdzięczności. Bez nich nie byłoby nas, a także Europy, jaką dzisiaj znamy. Zasługują na wielkie upamiętnienie – napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Morawiecki kontra Warszawa

Morawiecki zwrócił uwagę, że aby pomnik powstał, konieczna jest współpraca z prezydentem Rafałem Trzaskowskim. Jego zdaniem to wina władz stolicy, że pomnika jeszcze nie ma. Tymczasem wiceprezydent stolicy Paweł Rabiej oskarżył premiera o mitomanię i nieudolność, a następnie zasugerował, by najpierw została sfinansowana obwodnica.

Jak oszczędzić w tym wypadku pieniądze? Sugerujemy, żeby PiS zrobił coś dobrego dla Polski i pogodził się z opozycją. Zgoda podobno buduje i to za darmo...

Przeczytaj więcej
Komentarze