18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

oczekiwania vs rzeczywistość

PiS już łamie obietnicę wyborczą. Zaskoczenie: nie mają pieniędzy

06.11.2019  14:09
PiS już łamie obietnicę wyborczą. Zaskoczenie: nie mają pieniędzy
PiS już łamie obietnicę wyborczą. Zaskoczenie: nie mają pieniędzy Fot: Piotr Molecki/East News

PiS brakuje pieniędzy, więc jedna z ich największych obietnic wyborczych nie zostanie spełniona. Efekt wow pryska, politycy nie biją się w piersi.

Jak mają się oczekiwania do rzeczywistości? Nijak. Po obietnicach PiS sprzed 13 października niedługo może niewiele pozostać. Kolejne ich programy okazują się niewypałami, a teraz okazuje się, że nie spełnią jednej z najważniejszych swoich obietnic wyborczych!

Czym jeszcze na przełomie lata i jesieni chwalili się politycy PiS? Że mają pieniądze na wszystko, co obiecali, a i tak udało im się, jako jedynym w historii, ustalić budżet bez deficytu. Minęło kilka tygodni i już wiadomo, że jest klops.

Pieniędzy nie ma, budżet na minusie

O tym, że PiS brakuje kilku miliardów złotych, powiedział w Radiu Plus przyszły (prawdopodobnie) minister skarbu Jacek Sasin. Zapewnił jednak, że to nic wielkiego...

Mamy w tej chwili projekt budżetu zrównoważonego. Pojawiły się jednak pewne okoliczności, które sprawiają, że jakiś niewielki deficyt może się pojawić

- przyznał.

Ile wynosić ma ten "niewielki deficyt"? Zdaniem money.pl 5,2 miliarda złotych. A co PiS nie wyszło, że nagle są na minusie? Protest wicepremiera Jarosława Gowina (a wraz z nim dających PiS większość w Sejmie 18 posłów) który zawetował zniesienie limitu 30-krotności składek ZUS.

Jesteście zdziwieni?

Przeczytaj więcej
Komentarze