18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Poparcie pójdzie z dymem?

PiS idzie na wojnę z e-papierosami. Palacze zapłacą

18.10.2019  11:32
E-papieros kontra PiS - będzie nowy podatek
E-papieros kontra PiS - będzie nowy podatek Fot: Value Stock Images/East News

Rząd kontra palacze – w 2020 roku wejdzie w życie nowa akcyza na płyn do papierosów elektronicznych. Dodatkowy podatek puści poparcie dla PiS z dymem?

Rząd PiS u osób używających papierosów elektronicznych będzie spalony. Tak jak grożono, od nowego roku wejdzie w życie podatek dla „wirtualnych palących”.  Coraz więcej osób wybiera e-papierosy, więc politycy najwyraźniej dostrzegli w tym niezłe źródło zysku.

Jak przypomina „Super Express”, płyn do papierosów elektronicznych objęty został podatkiem akcyzowym od dnia 1 lutego 2018 roku. Obecnie wciąż obowiązuje zerowa stawka, aby przedsiębiorcy mogli dostosować się do nowych regulacji. Jednak już w lipcu 2020 roku podatek będzie pobierany, a akcyza będzie naliczana na płyny beznikotynowe jak i te z nikotyną.

Na tym jednak nie koniec, bo rząd zamierza walczyć z e-papierosami i wprowadzić „maksymalne ograniczenia dostępu”. Główny Inspektorat Sanitarny obawia się, że palacze będą wapować nielegalne substancje odurzające, a do tego bije na alarm, że dystrybucja e-papierosów coraz częściej skierowana jest do dzieci i młodzieży.

Czytaj także