18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wiemy skąd zabrali

PiS kupi flagi za 9 mln. ***ć kryzys!

Wojciech Kozicki
30.08.2022  11:54
Wirtualna Polska ujawnia aferę. PiS wydał 9 mln na flagi
Wirtualna Polska ujawnia aferę. PiS wydał 9 mln na flagi Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Kryzys, inflacja, rosnące stopy procentowe… a PiS baluje na ostro! Ujawniono, że premier Mateusz Morawiecki wydał 9 mln zł na maszty z flagami w ramach rządowego projektu "Pod biało-czerwoną". Wcześniej te pieniądze miały być zabrane z funduszu na walkę z koronawirusem, a teraz wpisano je jako „nagłe wydatki”.

PiS właśnie zapowiedziało, że wzrosną opłaty za mieszkania, a do tego wiele szpitali zostanie zamkniętych z powodu braku pieniędzy. Jednak to nie przeszkadza, by zbudować nową siedzibę TVP za 600 mln. PiS rozdał też sobie specjalne premie do wynagrodzeń, a teraz Wirtualna Polska ujawnia, że Morawiecki przeznaczył niemal 9 mln zł na maszty z flagami, które mają stanąć w gminach w ramach rządowego projektu "Pod biało-czerwoną". Skąd wziął te pieniądze? Zakup masztów i flag jest finansowany ze środków budżetowych na... nagłe i nieprzewidziane wydatki.

PiS wydaje miliony na flagi. NIK ostrzega, nikt nie słucha

Minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda oficjalnie pogratulował Morawieckiemu realizacji projektu i wmawia Polakom jak jest dobrze, skoro otrzymali dotacje na flagi.

Dzięki programowi "Pod biało-czerwoną'", w wielu polskich gminach szybko przybywa nowych masztów, na których dumnie łopoczą flagi w naszych narodowych barwach – napisał Morawiecki w liście do samorządów, które zgłosiły się do rządowego projektu budowy masztów. 

Ustalono, że pieniądze na flagi i maszty otrzyma 1330 gmin, a wypłacą je wojewodowie. Jak wynika z doniesień Wirtualnej Polski, premier Morawiecki przekazał wojewodom 8,87 mln zł. Te środki pochodzą z rezerwy ogólnej budżetu państwa, mimo zastrzeżeń Naczelnej Izby Kontroli, która wskazuje, iż takie środki mają być wydawane "w sytuacjach nagłych, których wystąpienia nie można było przewidzieć, a wymagających niezwłocznego wsparcia finansowego".

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, premier Mateusz Morawiecki przyznał wojewodom na ten cel 8,87 mln zł. Najwyższe kwoty trafiły do województwa mazowieckiego (1,3 mln zł), lubelskiego (1,3 mln zł) i podkarpackiego (987,9 tys. zł). Najmniej pieniędzy dostało województwo lubuskie (284,9 tys. zł) – podaje Wirtualna Polska.
Czytaj także