18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mają rozmach s...

PiS kupi flagi za 5 mln. Szokujący przetarg

Wojciech Kozicki
21.07.2022  11:56
PiS kupi flagi od Red is Bad. Czy ten przetarg jest zgodny z prawem?
PiS kupi flagi od Red is Bad. Czy ten przetarg jest zgodny z prawem? Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER/East News

Inflacja, kryzys, drożyzna…no i co z tego? Rząd PiS ma swoje szalone wydatki i nie zważa na koszty. Centrum Informacyjne Rządu potwierdza, że patriotyczna firma Red Is Bad wygrała rządowy przetarg i Morawiecki zakupi flagi za 5 mln złotych. Dobro Polaków mu wisi i powiewa?

Znowu polityczna afera. Polacy muszą oszczędzać, a PiS szasta ich pieniędzmi na lewo i prawo. Jak podaje Wirtualna Polska, rząd Kaczyńskiego chce wydać 5 mln zł na polskie flagi oferowane przez właściciela marki odzieżowej Red is Bad, a „flagi oferowane przez jego spółkę mają podobne specyfikacje do tych, o których mowa w rządowym przetargu”. Chodzi konkretnie o przetarg na zakup biało-czerwonych flag, które miały trafić do 41 tys. sołectw w całej Polsce oraz 9 tys. do samej KPRM. Został ogłoszony przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów w maju i opiewa na 5 mln złotych. Nie ma takich pieniędzy Polaków, których PiS nie byłby w stanie wydać.

Rząd kupi flagi za miliony. To ich flagowy pomysł?

Jak informuje WP.pl, przetarg wygrał Paweł Szopa ze swoją firmą Red is Bad produkującą odzież patriotyczną. Internauci byli tym razem czujni i znając możliwości PiS, czytają informacje o zamówieniach publicznych. W sieci na rządowy pomysł wylewają hektolitry pomyj, a od wulgaryzmów i hejtu jest aż gęsto.

Między ogłoszeniem, a rozstrzygnięciem przetargu było 11 dni. Krótki deadline przetargu tłumaczono koniecznością uczczenia Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia. W przetargu wzięły udział dwie firmy. Wygrała spółka Seltet zarejestrowana w kwietniu przez Pawła Szopę. Zaoferowała ona wykonanie zamówienia za maksymalną kwotę 5 mln zł brutto – informuje Wirtualna Polska.

Internauci uważają przetarg za podejrzany i ustawiony. Zwracają uwagę m.in., że od wykonawcy PiS nie wymaga żadnego doświadczenia. Centrum Informacyjne Rządu wydało w tej sprawie oficjalne oświadczenie i wyjaśnia np., że „oferta konkurenta przetargowego Seltetu została odrzucona, ponieważ nie zawierała elektronicznego podpisu”. Podkreśla, że rządowi zależało na czasie, by flagi były gotowe na 15 sierpnia, czyli Święto Wojska Polskiego.

Ostatnie doniesienia medialne dotyczące przetargu na zakup flag, przeprowadzonego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, zawierają szereg niedomówień i aluzji. Całe postępowanie zostało przeprowadzone zgodnie z przepisami Prawa Zamówień Publicznych. W ogłoszonym przetargu wystartowały dwie firmy. Jedna z nich nie dopełniła formalności. Kancelaria Premiera wybrała ofertę, która została złożona prawidłowo – zgodnie z obowiązującym prawem- oświadczyło Centrum Informacyjne Rządu.

logo Tu się dzieje