18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To już jest koniec?

PiS leci na samo dno. Prezes nie będzie spał spokojnie

16.12.2021  08:12
"Wielki" wódz odda władzę?
"Wielki" wódz odda władzę? Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER

Prawo i Sprawiedliwość ma spore kłopoty, a wieloletnia sondażowa dominacja, powoli dobiega końca. Partia Jarosława Kaczyńskiego znów traci poparcie, zniechęcając do siebie nawet część żelaznego elektoratu. Rząd wkrótce zaśpiewa nam "Time To Say Goodbye"?

Poparcie PiS w ostatnim czasie drastycznie słabnie, jednak to nie liczne afery, kryzysy czy kompromitacje pogrzebały partię Jarosława Kaczyńskiego. Wyborców zupełnie to nie interesuje... Grunt to kasa i pełen socjal, a tego ostatnio coraz mniej za sprawą szalejącej inflacji. Rząd już nie jest taki "fajny".

Bolesna porażka PiS - sondaż Kantar

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Jarosław Kaczyński mógłby z nerwów wyrwać resztki włosów z głowy. Jego partia wygrałaby o włos, wyprzedzając opozycję, co pozbawiłoby prezesa władzy. Poparcie PiS wynosi już tylko 28 proc., co może świadczyć nawet o odpłynięciu części żelaznego elektoratu.

Na fotelu vice-lidera rozsiadł się wygodnie Donald Tusk. Największa partia opozycyjna od miesięcy notuje wysokie wyniki, choć wiele osób zauważa, że to maksimum, ile może "wyciągnąć" w sondażach. Koalicja Obywatelska tym razem przyciągnęła 26 proc. ankietowanych. Podium zamyka Polska 2050 z 11-procentowym poparciem.

Całkiem niezły wynik uzyskała też Konfederacja, którą tym razem wybrało 8 proc. badanych. Warto zaznaczyć, że nad tą partią krąży pewnego rodzaju klątwa, przez co po przekroczeniu dwucyfrowego wyniku nagle nie wiadomo skąd wyskakuje Janusz Korwin-Mikke lub Grzegorz Braun i zaczyna kręcić wokół siebie kolejną aferę, zniechęcającą część bardziej wrażliwego elektoratu. Ostatnia do Sejmu weszłaby Lewica, zdobywając 7 proc. głosów.

O wejściu do Sejmu pomarzyć może PSL (3 proc.), Kukiz'15 (1 proc.) oraz Porozumienie Jarosława Gowina (1 proc.). Badanie przeprowadzono w dniach od 3 do 8 grudnia na próbie 975 dorosłych Polaków.

Czytaj także