18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS w rozkwicie

Armia Kaczyńskiego rośnie! Opanują Polskę?

Emilia Waszczuk
17.01.2021  14:54
Armia Kaczyńskiego rośnie
Armia Kaczyńskiego rośnie Fot: ŁUKASZ SZELĄG/REPORTER

Prawo i Sprawiedliwość rośnie, nawet wbrew prawu i sprawiedliwości? Armia Jarosława Kaczyńskiego jest coraz większa, a liczba jej członków szokuje.

Prawo i Sprawiedliwość niezmiennie cieszy się największym poparciem polskiego społeczeństwa. Gdyby przeprowadzić teraz wybory parlamentarne, znów by je wygrali - pokazuje najnowszy sondaż. Co więcej, okazuje się, że politycy PiS mogą coraz więcej i wymykają się jakimkolwiek zasadom czy prawom.

Tak oto w ostatnim czasie dwóch posłów PiS łamało obostrzenia i ani myślą poczuć się z tego powodu winni (chwilę wcześniej przyjaciółka PiS, minister Jadwiga Emilewicz mimo pandemii pojechała na narty), a  w sobotę prezes partii przejął władzę w kościele. Wbrew jakimkolwiek zasadom wyszedł na ambonę i w czasie prywatnego nabożeństwa wygłosił polityczne kazanie. A wszystko transmitowała TVP.

Armia Kaczyńskiego rośnie. PiS coraz większe

To nie koniec zaskakujących informacji o PiS i jego członkach. Partia z roku na rok się powiększa i odbiera opozycji nadzieje na przejęcie władzy. W niedzielę poniosła się wieść, że Prawo i Sprawiedliwość w pięć lat rządów urosło aż dwukrotnie! W sumie z końcem 2020 roku ugrupowanie liczyło już 45 399 członków!

Tylko w ciągu ostatniego roku legitymację partyjną PiS otrzymało ponad 5 tysięcy osób. Gdy w 2015 roku partia przejmowała władzę, członków było około 20 tysięcy.

Oczywiście cieszy nas ten przyrost i spodziewamy się dalszego zwiększania liczby członków PiS

- skomentował szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze