18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

skusił i udobruchał

NOWY CZŁONEK KACZYŃSKIEGO! Prezes zwabił kolejnego posła

Emilia Waszczuk
28.10.2021  15:51
PiS ma nowego koalicjanta
PiS ma nowego koalicjanta Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Nowy dzień, nowe możliwości. Do Zjednoczonej Prawicy dołącza kolejne ugrupowanie. Czym Jarosław Kaczyński skusił polityków, jak zwabił nowego członka? Musiał sporo naobiecywać.

Jarosław Kaczyński podskakuje w duchu (w realu nie może, bo ma chore biodro, którego operację stale odwleka) i zaciera rączki - właśnie udało mu się przyklepać kolejną umowę z kolejnym klubem poselskim. Tym samym koalicja Zjednoczonej Prawicy powiększa się i nabiera siły. A to już oznacza stabilną większość w Sejmie.

W czwartek 28 października Jarosław Kaczyński wystąpił przed kamerami i wydał krótkie oświadczenie. Tym razem nie zasnął w czasie konferencji, ba, nawet nie ziewnął. Oznajmił za to, że nastąpił właśnie "koniec momentów trudności" w obozie rządzącym.

PiS ma nowego koalicjanta

Któż postanowił zbratać się z Jarosławem Kaczyńskim i co dostał w zamian? Tym razem padło na klub poselski "OdNowa" stworzony niedawno przez Marcina Ociepę. Polityk niegdyś był członkiem Porozumienia, jednak po letnich zawirowaniach z partii odszedł i razem z posłami Anną Dąbrowską-Banaszek, Grzegorzem Piechowiakiem, Wojciechem Murdzkiem, Andrzejem Gut-Mostowym, senatorem Tadeuszem Kopciem i prezydentem Chełma Jakubem Banaszkiem powołali nowe ugrupowanie. Teraz wszyscy zamierzają iść ramię w ramię z PiS i razem z nimi kontynuować rzekomą "dobrą zmianę".

Nasze programy, elementy merytoryczne, które znajdują się w programie nas po prostu łączą

- powiedział w czwartek Jarosław Kaczyński.

Czym Kaczyński kupił Ociepę?

Jak powszechnie wiadomo, w polityce nie ma nic za darmo. Chcesz mieć koalicjantów i sejmową większość? Daj coś od siebie. I dał Jarosław Kaczyński - obiecał Ociepie, że w najbliższych wyborach na prezydenta Warszawy wystawią wspólnego kandydata.

Jest pewien element tego porozumienia, który jak sądzę państwa zainteresuje. Mianowicie była rozmowa - i to jest także zawarte w porozumieniu - o przyszłym kandydacie na prezydenta Warszawy - potwierdził Jarosław Kaczyński.

Parlamentarzyści OdNowy [...] pozostają członkami klubu parlamentarnego PiS  - przyznał z kolei Marcin Ociepa. -  Szliśmy do wyborów wspólnie z programem Zjednoczonej Prawicy, więc będziemy go dalej popierać - dodał.

Marcin Ociepa poinformował też, że członkowie jego grupy pozostaną we władzach pięciu resortów w rządzie.

Współpraca PiS i klubu OdNowa opierać się ma na pięciu głównych przesłankach - bezpieczeństwie, samorządności, gospodarce, polityce zdrowotnej i polityce europejskiej. Politycy mają ponoć zwrócić szczególną uwagę na młodych Polaków.

Czytaj także
Przeczytaj więcej