18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowy program rządu

PiS walczy z bezrobociem. Chcą zwalniać pracowników

Wojciech Kozicki
06.05.2020  10:10
Polityka PiS i bezrobocie w Polsce - nowy program i dodatek solidarnościowy
Polityka PiS i bezrobocie w Polsce - nowy program i dodatek solidarnościowy Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Rząd PiS sypie pomysłami że aż strach. Tarcza antykryzysowa to nie koniec, zapowiadają się kolejne kontrowersyjne programy rodem z wyższej szkoły zarządzania czarną dziurą. Planują nowe rozwiązania dla pracodawców w czasie kryzysu. Szykują się zwolnienia pracowników, by można im było zaplacić dodatek solidarnościowy.

Rząd PiS zapewnia nam zwroty akcji bardziej zaskakujące niż odcinki „Gry o tron”. Jeszcze nie ochłonęliśmy po podatku od Netflixa i planach podnieienia zasiłu dla bezrobotnych, a do akcji wkroczyła minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Marlena Maląg w "Sygnałach Dnia" Polskiego Radia przyznała, że wzrosło bezrobocie i dziś mamy w Polsce około 960 tysięcy osób bez pracy. Być może resort ma już rozwiązanie tego problemu…

Chcemy wprowadzić dodatkowy instrument: zawieszenie stosunku pracy – zapowiedziała Maląg w Polskim Radiu.

Pieniądze za brak pracy - ktoś się nad tym pomysłem napracował...

To na razie tylko mgliste plany, ale już wiadomo, że osoba zwolniona z pracy na okres 3 miesięcy, mogłaby skorzystać z dodatku solidarnościowego, który zaoferował prezydent Andrzej Duda.

Rząd trzyma nas w napięciu i serwuje mrożące krew w żyłach cliffhangary! Maląg zapowiedziała zwolnienia pracowników, ale konkrety pojawią się wkrótce. Proponujemy zmienić branżę i zająć się scenopisarstwem.

logo Tu się dzieje