18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

jest tragicznie

​PiS masakruje służbę zdrowia. Kłamią ludziom w żywe oczy

Emilia Waszczuk
19.02.2020  12:00
​PiS masakruje służbę zdrowia. Kłamią ludziom w żywe oczy
​PiS masakruje służbę zdrowia. Kłamią ludziom w żywe oczy Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Publiczna służba zdrowia kwitnie za rządów PiS - zapewniają politycy partii i zarzucają opozycji, że to ona nie dbała o zdrowie Polaków. Jak jest naprawdę? Okazuje się, że Jarosław Kaczyński z ekipą dosłownie masakrują szpitale.

Leczysz się w ramach NFZ? Oznacza to, że musisz mieć zdrowie, cierpliwość, albo jesteś do tego zmuszony. Prawda jest bowiem taka, że publiczna służba zdrowia kuleje i wbrew zapewnieniom polityków, jest coraz gorzej. Jednymi z najbardziej zaniedbanych dziedzin są psychiatria i onkologia. Na tę drugą ostatnio politycy PiS poskąpili dwóch miliardów złotych, zamiast tego, przyznali je TVP. Teraz próbują ratować swoje dobre imię.

Łukasz Szumowski (minister zdrowia) uparcie przekonuje, że jest coraz lepiej, TVP zapewnia Polaków, że o swe zdrowie nie muszą się martwić. To, że służba zdrowia ma się coraz lepiej, próbuje wmówić Polakom też była premier, a dziś europosłanka i szefowa sztabu wyborczego Andrzeja Dudy, Beata Szydło.

Szydło atakuje

Pani polityk oburzyła się wielce apelem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (KO) do prezydenta, by ten zawetował ustawę o 2 mld dla TVP.

O prawdziwych problemach Polaków nie dowiemy się z TVP, na którą PiS przekazał lekką ręką 2 mld zł. Apeluję do Andrzeja Dudy, by miał odwagę i powiedział dziś na swojej zamkniętej konwencji, że zawetuje tę ustawę. Te pieniądze potrzebne są pacjentom!

- pisała na Twitterze Kidawa-Błońska.

Szydło postanowiła więc nauczyć ją liczenia...

Pani Małgorzata Kidawa-Błońska odważnie jak na rzecznika rządu PO, który przekazał w 2015 na zdrowie ok. 30 mld rocznie mniej niż rząd PiS. Do 2015, kiedy oddaliście władzę, zlikwidowaliście lub zawiesiliście setki oddziałów szpitalnych. Dziś liczycie na to, że Polacy zapomnieli? Nie zapomnieli

- napisała Beata Szydło w odpowiedzi.

Tyle tylko, że pani ex-premier sama nie umie liczyć.

PiS masakruje szpitale

Okazuje się, że oficjalne statystyki Głównego Urzędu Statystycznego, są zdecydowanie nieprzychylne PiS. Odkąd partia przejęła władzę w Polsce w 2015 roku, sytuacja szpitali robi się coraz gorsza. Dane z lat 2015-2018 (rok 2019 nie został jeszcze zliczony) przytoczyła autorka projektu ciekaweliczby,pl, ekonomistka Alicja Defratyka.

W latach 2015-2018 (za rządów PIS) zamknięto 7 szpitali, oraz zlikwidowano 5 262 łóżka. Urosła za to liczba oddziałów - jest ich więcej o 262.

Jak wyglądało to za rządów PO-PSL?

W latach 2007-2015 liczba szpitali wzrosła o 208, a liczba łóżek o 11 971. Liczba oddziałów urosła aż o 964.

Przeczytaj więcej
Komentarze