18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Słupek szaleje!

PiS miażdży konkurencję. Prezesowi ciągle rośnie!

16.09.2021  12:35
Słupek prezesa poszedł w górę
Słupek prezesa poszedł w górę Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Tak dobrze prezes nie miał od dawna! PiS po wielomiesięcznym kryzysie znów oczarowało Polaków i odbudowało poparcie. Najnowszy sondaż Social Changes daje partii Jarosława Kaczyńskiego ogromną przewagę nad opozycją.

PiS wyszło zwycięsko z wielomiesięcznego kryzysu, który rozpoczął się po zapowiedziach zakazu aborcji i trwał aż do rozpadu Zjednoczonej Prawicy i afery związanej z "Lex TVN". Gorszych chwil rządu nie potrafiła wykorzystać opozycja, przez co senior z Żoliborza może znów triumfować, bez obaw o utratę władzy.

Sondaż Social Changes. PiS gubi opozycję

Najnowsze wyniki sondażowe pracowni Social Changes dla wpolityce.pl potwierdzają kilkuprocentowy wzrost poparcia PiS, do którego doszło w ciągu kilku ostatnich tygodni. Zjednoczoną Prawicę popiera aż 37 proc. respondentów. Wynik ten nie gwarantuje jeszcze PiS utrzymania władzy, choć świadczy o tym, że wyborcy znowu czują miętę do Jarosława Kaczyńskiego.

Na drugim miejscu rozsiadła się Koalicja Obywatelska, która w ostatnim czasie notuje coraz lepsze wyniki, choć do pokonania PiS sporo jej brakuje. Tym razem na KO chce głosować 27 proc. ankietowanych. Trzecie miejsce zajmuje Polska 2050, która może liczyć na 12-procentowe poparcie.

Zaraz za podium znalazła się Konfederacja, na którą chce głosować 9 proc. respondentów. Wszystko wskazuje na to, że partia dowodzona przez dżentelmena w muszce może jeszcze sporo namieszać w polskiej polityce. Na miejsce w Sejmie może też liczyć Lewica (7 proc.).

Pod progiem wyborczym znalazłyby się natomiast PSL (2 proc.), Porozumienie (2 proc.), Kukiz'15 (2 proc.).

Badanie przeprowadzono w dniach od 10 do 13 września na próbie 1063 dorosłych Polaków.

logo Tu się dzieje