18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co zrobi?

PiS naciska na Dudę ws. Lex TVN. Straszą Trybunałem Stanu

23.12.2021  16:21
Andrzej Duda naciskany przez PiS
Andrzej Duda naciskany przez PiS Fot: Piotr Molecki/East News

Przed Andrzejem Dudą jedna z trudniejszych, jeśli nie najtrudniejsza decyzja w jego politycznej karierze. Prezydent wkrótce zadecyduje o losach telewizji TVN oraz przyszłości polskich mediów w naszym kraju. Według nieoficjalnych informacji PiS wywiera na głowę państwa "potworny nacisk", strasząc nawet Trybunałem Stanu.

Błyskawicznie przepchnięta ustawa medialna znana jako Lex TVN trafiła w środę na biurko Andrzeja Dudy. Prezydent ma 21 dni na podjęcie decyzji. PiS oczekuje podpisu lub skierowania kontrowersyjnego projektu do Trybunału Konstytucyjnego. Amerykanie i opozycja liczą na weto.

Politycy straszą Dudę

Dziennikarka "Wyborczej" Justyna Dobrosz-Oracz w rozmowie z TVN24 poinformowała, że obecnie jest "potworny nacisk na Andrzeja Dudę, żeby podpisał tę ustawę albo skierował ją do Trybunału, a Julia Przyłębska już będzie wiedziała, co ma z tym zrobić". Doniesienia te przekazały osoby z otoczenia prezydenta.

Na spotkaniach PiS za zamkniętymi drzwiami miał padać takie argumenty, że jeśli Andrzej Duda nie podpisze ustawy "lex TVN", opozycja wygra wybory, a on skończy przed Trybunałem Stanu - mówiła Dobrosz-Oracz.

Dziennikarka "GW" poinformowała, że prezes PiS podobno "stwierdził, że na dwa lata przed wyborami musi co najmniej wybić TVN-owi zęby". Po świętach prezydenta czeka jedna z najtrudniejszych decyzji. Posłucha prezesa czy Amerykanów?

Czytaj także