18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Władza się wali

PiS nie dotrwa do końca kadencji?!

15.11.2020  13:24
PiS nie dotrwa do końca kadencji?
PiS nie dotrwa do końca kadencji? Fot: Piotr Molecki/East News

PiS zmaga się z niesamowicie dużym kryzysem wizerunkowym. Coraz mniej Polaków wierzy w to, że partia ma szansę dotrwać do końca swojej kadencji. Być może na naszych oczach dokona się polityczny przewrót.

Jarosław Kaczyński zdecydowanie nie będzie z takich wieści zadowolony. PiS od dawna nie radzi sobie najlepiej u sterów państwa - przez pandemię koronawirusa i wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji - nastroje społeczne uległy znacznemu pogorszeniu. Zamiast zrobić coś, by zażegnać ten kryzys - partia rządząca niespecjalnie się tym wszystkim przejmuje.

PiS wali się w posadach?!

Problem w tym, że powinna zacząć. Według sondażu SW Research dla Rp.pl - PiS może nawet nie dotrwać do końca swojej kadencji. W innych sondażach czarno na białym wychodzi też, że po wyborach obecni posłowie nie mieliby już szansy na samodzielne rządzenie. Musieliby stworzyć koalicję z partią, z którą zupełnie nie zgadzają się światopoglądowo. 

Być może PiS czuje się spokojny, bo do kolejnych wyborów zostało jeszcze sporo czasu. Mimo wszystko już teraz cała Zjednoczona Prawica zmaga się z ogromnym wprost spadkiem poparcia i poziomu zaufania ze strony Polaków. 

Sondażownia zapytała zatem obywateli tego kraju, czy ich zdaniem rząd PiS i koalicjantów dotrwa do końca kadencji, czyli roku 2023? Wyniki przedstawiają się następująco:

  • 29,8 proc. respondentów odpowiedziało „tak”
  • 40 proc., odpowiedziało „nie”. 
  • 30,2 proc. pytanych, nie ma zdania w tej sprawie

Badanie to zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 11-12 listopada 2020 r. Na pytania odpowiedziało 800 internautów powyżej 18. roku życia.

Zdecydowanie warto czekać teraz na rozwój sytuacji politycznej w kraju. Możemy być świadkami wyjątkowo ciekawych wydarzeń, które nieczęsto mają okazję się zadziać.