18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Opozycja w tyle

PiS nigdy nie odda władzy?! Zaskakujący sondaż

08.06.2021  12:14
PiS nie odda władzy?
PiS nie odda władzy? Fot: Piotr Molecki/East News

W PiS mogą śmiało otwierać szampana. Wygląda na to, że partia rządząca chyba nigdy już nikomu nie odda sterów państwa. Najnowszy sondaż nie pozostawia wątpliwości - dobra passa Jarosława Kaczyńskiego wciąż trwa.

PiS ma powody do świętowania. Jak wynika z sondażu United Survey dla Wirtualnej Polski - partia ta wciąż cieszy się poparciem jednej trzeciej Polaków. Poza PiS-em na podium znalazły się jeszcze Polska 2050 Szymona Hołowni i Koalicja Obywatelska, przy czym dystans między partiami pogłębia się i wygląda na to, że to nowe ugrupowanie ma większe szanse na przewagę.

Sondaż: PiS ma miażdżącą przewagę

Według wspomnianego wcześniej sondażu, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę - na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 43,3 proc. badanych. Na drugim miejscu w sondażu United Survey jest Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą głos oddałoby 23 proc. Polaków. Trzeci najwyższy wynik - 14 proc. otrzymałaby od obywateli Koalicja Obywatelska. Przewaga nowego ugrupowania jest zatem miażdżąca.

Poza wspomnianymi partiami do Sejmu weszłaby Lewica z poparciem 8,1 proc. Polaków i Konfederacja, na którą głosowanie zadeklarowało 7,6 proc. respondentów - takie właśnie wnioski można wysnuć z badania dla WP.pl.

W porównaniu do poprzednich sondaży - PiS spadł o jeden punkt procentowy, ale biorąc pod uwagę jego miażdżącą przewagę nad resztą partii politycznych - ugrupowanie z Jarosławem Kaczyńskim na czele - nie ma na razie powodów do obaw.

W tym samym czasie partia Szymona Hołownii powiększyła swój elektorat o całe trzy punkty procentowe, zaś liczba wyborców KO również spadła o jeden punkt procentowy. Myślicie, że możemy się jeszcze spodziewać wielkich zmian w tym temacie?

Czytaj także
Przeczytaj więcej