18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskakujące wyznanie

PiS obniży cenę paliwa? "Nie należy ograniczać dochodów państwa"

16.10.2021  10:58
Jarosław Kaczyński chce POLEXITU?
Jarosław Kaczyński chce POLEXITU? Fot: LUKASZ SZELAG/REPORTER

Jarosław Kaczyński postanowił znów wyjść do mediów i ujawnić swoje plany dotyczące przyszłości kraju. Prezes PiS odniósł się do doniesień na temat zmian w rządzie, przyszłości Polski w Unii Europejskiej oraz mówił, kiedy odejdzie na emeryturę.

Jarosław Kaczyński na antenie RMF FM skomentował bieżącą sytuację w kraju i ujawnił część planów na przyszłość. Wicepremier został poproszony między innymi o komentarz ws. ostatniego pogorszenia relacji z Unią Europejską, które traktowane jest jako zapowiedź POLEXITU.

Polexit to fake news, pomysł opozycji na zwiększenie jej poparcia społecznego i integrację oraz rozszerzenie jej zaplecza; jestem przeciwko polexitowi i to bardzo twardo.  Nikt przytomny w polityce, poza jakimiś marginesami, nie może dążyć do tego, by tą sytuację zmieniać - zapewniał wicepremier.

Jarosław Kaczyński stwierdził, że zmiana konstytucji, chroniąca przed opuszczeniem UE nie jest potrzebna, gdyż gwarancję pozostania we wspólnocie "stanowi naród polski, który chce być w Unii Europejskiej".

PiS obniży ceny paliw?

Jednym z głównych tematów rozmowy były rosnące ceny paliw. Lider Zjednoczonej Prawicy nie ukrywa, że problem jest, ale na chwilę obecną rząd nie zamierza nic z tym zrobić. Jedną z możliwości mogłoby być obniżenie stawek akcyzy, ale to pozbawiłoby państwo dochodów.

Nie uważam, żeby akurat ta metoda, w tym momencie była najlepsza. Po prostu dlatego, że dla dokonania w Polsce zmian, pozytywnych zmian dla ogromnej większości społeczeństwa, a w gruncie rzeczy dla całego społeczeństwa, wymaga to pieniędzy, więc ja bym dochodów państwa nie obniżał - wyznał wicepremier.

Kaczyński dopytywany o to, czy szykuje się na emeryturę, przyznał, że perspektywa odejścia "istnieje, ale kiedy to nastąpi, Bóg jeden wie". Dodał, że na cztery najbliższe lata jest wybrany jako szef PiS.

Czytaj także
Przeczytaj więcej