18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostro...

PiS OCENZURUJE INTERNET?! Niepokojące doniesienia Trzaskowskiego

21.12.2021  16:33
Rafał Trzaskowski krytykuje Lex TVN
Rafał Trzaskowski krytykuje Lex TVN Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Rafał Trzaskowski ostrzega, że wejście ustawy Lex TVN w życie może skończyć się katastrofą. Zdaniem prezydenta Warszawy już tylko krok dzieli nas od ocenzurowania Internetu. Andrzej Duda przekreśli wolność mediów w Polsce?

Rafał Trzaskowski w rozmowie z TVN24 stwierdził, że Lex TVN to tylko początek wprowadzania prawdziwej cenzury w Polsce. Kolejny prawdopodobnie ucierpi Internet, który może okazać się ostatnią ostoją wolności.

Jestem absolutnie przekonany, że jeżeli PiS-owi się uda, to następnym krokiem będzie próba cenzurowania Internetu, bo to jest właśnie to, co oni zamierzają zrobić. A my będziemy oglądali TVP Info i będziemy mieli manipulacje albo informacje o Eurowizji Junior, co ma trzeciorzędne znaczenie dla Polek i Polaków. Bo stamtąd się po prostu sączy właśnie manipulacja i nieprawda - mówił prezydent Warszawy.

Andrzej Duda ostateczną decyzję ws. ustawy musi podjąć do 9 stycznia. Jak podkreśla Rafał Trzaskowski, prezydent powinien zagwarantować Polakom wybór tego, jakie media chcą oglądać. Prawo dostępu do niezależnych informacji to jedna z zasad demokratycznego państwa.

Trzaskowski krytykuje PiS

Prezydent Warszawy odniósł się też do postawy części polityków PiS, którzy wcześniej "walczyli z komuną", natomiast teraz godzą się na podobną lub nawet gorszą propagandę.

Dlatego nie rozumiem tych polityków PiS-u, którzy ciągle opowiadają, że oni tak walczyli z komuną, że oni są tacy dzielni. Ciągle o tym opowiadają, a zarówno w edukacji, gdy chodzi o system sprawiedliwości, jak i o wolne media, chcą wprowadzić totalną komunę, bez odrobiny subtelności. Ta propaganda, którą ja pamiętam z lat 80., była bardziej subtelna niż to, co w tej chwili oglądamy - stwierdził polityk.

Kończąc, Trzaskowski przyznał, że Andrzej Duda "ma olbrzymią szansę, żeby pokazać krztę niezależności", wetując ustawę Lex TVN.

logo Tu się dzieje