18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ten Polski nieŁad...

PIS ODDA POLAKOM ZABRANE PIENIĄDZE. Przyznają się do błędu?

08.01.2022  13:03
PiS odda pieniądze zabrane przez Polski Ład
PiS odda pieniądze zabrane przez Polski Ład Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Ministerstwo Finansów informuje: oddajemy pieniądze, które Polacy stracili przez Polski Ład. PiS wprowadza ważne zmiany w dopiero co ustanowionych przepisach.

Polski Ład miał być zbawieniem, okazał się dramatem tysięcy Polaków. Już kilka dni po wprowadzeniu go, pojawiły się pierwsze doniesienia o poucinanych nawet o kilkaset złotych pensjach. Tak drastyczne obniżki wynagrodzeń, to dla nauczycieli prawdziwa klęska. I tak głodowe zarobki zmieniły się dla nich w zarobki prawdziwej nędzy.

Prawo i Sprawiedliwość początkowo próbowało szukać winnych poza Polskim Ładem i partią, ale coś nie wyszło. Nie byli w stanie wmówić społeczeństwu, że wprowadzone przez nich przepisy wcale nie są niewypałem. W końcu przyznali - popełniliśmy "malutką" pomyłkę. I obiecują, że pieniądze oddadzą.

PiS odda pieniądze stracone przez Polski Ład

Za błędy lakonicznie przepraszał w ostatnich dniach między innymi premier Mateusz Morawiecki. Po nim zrobił to też szef PiS Jarosław Kaczyński, który jednak skupił się głównie na zapewnianiu, że Polski Ład to dla Polaków zbawienie, a wszelkie niepowodzenia są winą opozycji. W końcu partia podjęła decyzję o wprowadzeniu w przepisach odpowiednich zmian, które mają sprawić, że - zgodnie z obietnicą - pensje słabo i średnio zarabiających wcale nie spadną, a dotychczas poszkodowane osoby dostaną zwroty odebranych im środków.

W piątek wieczorem minister finansów Tadeusz Kościński podpisał specjalne rozporządzenie zmieniające technikę poboru zaliczek. Chwilę później dokument został opublikowany w Dzienniku Ustaw.

Usprawniamy proces wdrażania podatkowych zmian Polskiego Ładu tak, żeby w kolejnych miesiącach podatnicy nie mieli mniejszej pensji „na rękę”, niż te wynikające z założeń programu. Chcemy, by osoby, które otrzymały mniejszą pensję w styczniu, jak najszybciej dostały wyrównanie wypłaty pensji

- podało w piątek wieczorem Ministerstwo Finansów.

Czytaj także