18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Twój ból jest lepszy...

PiS odwołuje pandemię? Zorganizują rocznicę smoleńską

06.04.2021  15:25
Rocznica zostanie zorganizowana mimo pandemii
Rocznica zostanie zorganizowana mimo pandemii Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Michał Dworczyk poinformował, że obchody rocznicy smoleńskiej zostaną zorganizowane bez żadnych przeszkód. Szef KPRM przyznał również, że czeka z niecierpliwością na wyjaśnienie wszystkich przyczyn tragedii z 2010 roku.

Jeszcze kilka dni temu rząd apelował o zachowanie rozsądku, przestrzeganie obostrzeń i pozostanie w domach na Wielkanoc. Jednak po świętach okazuje się, że pandemia nie jest aż tak groźna, by odwołać obchody kolejnej rocznicy smoleńskiej.

Rząd zorganizuje obchody rocznicy smoleńskiej

Michał Dworczyk w rozmowie z TVP1 nie ukrywa, że rocznica zostanie zorganizowana bez żadnych przeszkód.

Rano odbędzie się msza, potem nastąpi złożenie kwiatów na grobach osób, które zginęły w katastrofie – przekazał Dworczyk.

Wieczorem na Starym Mieście odbędzie się kolejna msza w intencji ofiar tragedii z 2010 roku. Jak przekonuje polityk, uroczystości odbędą się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Szef KPRM został zapytany także o doniesienia, według których na szczątkach samolotu znaleziono ślady materiałów wybuchowych. Minister oświadczył, że zależy mu na wyjaśnieniu wszystkich okoliczności tragedii, jednak do tych informacji nie zamierza się odnosić, gdyż nie posiada wystarczającej wiedzy.

Czytaj także
Przeczytaj więcej