18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"to kradzież" mówi opozycja

PiS zniszczy życie niepełnosprawnym? Przepychają nieludzkie przepisy

20.11.2019  13:10
PiS zniszczy życie niepełnosprawnym? Przepychają nieludzkie przepisy
PiS zniszczy życie niepełnosprawnym? Przepychają nieludzkie przepisy Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Prawo i Sprawiedliwość na siłę szuka pieniędzy na pokrycie swoich "plusów". Eksperci alarmują: za chwilę w Polsce zacznie się drożyzna. A politycy jak gdyby nigdy nic, chcą zabrać pieniądze najbardziej potrzebującym, bo obiecali je innej grupie.

Trzynaste emerytury to jedna z najważniejszych obietnic PiS. Zamiast podwyższyć comiesięczne świadczenia, politycy wymyślili, że dadzą każdemu emerytowi kilkaset złotych gratis, raz w roku. Ale szybko okazało się, że i na to nie mają pieniędzy.

Budżet na 2020 rok miał być bez deficytu, ale pojawił się problem - brak środków na pokrycie "Emerytury Plus". Gdzie je znaleźć? Pomysł polityków PiS szokuje i oburza - zabiorą je niepełnosprawnym.

Projekt nowelizacji ustawy o Funduszu Solidarnościowym Osób Niepełnosprawnych trafił w nocy z wtorku na środę do Sejmu. Choć cała opozycja przeciwna jest finansowaniu Emerytury Plus z pieniędzy innej, wyjątkowo zaniedbanej i potrzebującej grupy, PiS nic sobie z tego nie robi. Większością głosów przepchnęli projekt do kolejnych prac.

Zandberg miażdży PiS

Po wtorkowym expose Mateusza Morawieckiego, jeden z liderów Lewicy - Adrian Zandberg - wygłosił półgodzinne przemówienie, w którym wytknął premierowi i jego rządowi największe przewinienia.

Wspomniał też oczywiście o planowanym przez PiS "okradaniu osób niepełnosprawnych".

Mamy głosować ustawę, która okradnie fundusz dla osób z niepełnosprawnościami. Dlaczego? Bo pan chce na siłę równoważyć budżet

- mówił do premiera Adrian Zandberg.

Tego nie trzeba robić, ale postanowił pan podlizać się rynkom finansowym, a za tę księgową sztuczkę, każe pan zapłacić niepełnosprawnym dzieciakom. To jest podłość. Tak w praktyce wygląda ten pisowski dobrobyt!

- grzmiał z mównicy.

Przeczytaj więcej
Komentarze