18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Do wygrania miliony!

Rząd organizuje loterię szczepionkową. Znowu przekupią Polaków?

25.05.2021  17:03
Rząd przekona Polaków do szczepień?
Rząd przekona Polaków do szczepień? Fot: Lidia Mukhamadeeva/REPORTER

Podczas wtorkowej konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział uruchomienie rządowej loterii szczepionkowej. Zaszczepieni Polacy będą mogli powalczyć o ogromne nagrody pieniężne, a nawet samochód. Antyszczepionkowcy wymiękną?

We wtorek Michał Dworczyk przedstawił wstępny plan szczepionkowej loterii, która ma zachęcić Polaków do przyjmowania szczepionek przeciw COVID-19. Szczegóły akcji promocyjnej zostaną ujawnione za dwa tygodnie.

Loteria ma ruszyć 1 lipca. – To będzie zadanie realizowane przez Totalizator Sportowy. Poza tym włączy się w to przedsięwzięcie również szereg spółek skarbu państwa - poinformował minister.

Do programu będą mogły przyłączyć się samorządy, które na poziomie lokalnym chcą zaoferować swoim mieszkańcom pakiety różnych, atrakcyjnych benefitów.

Loteria szczepionkowa - jakie nagrody?

O nagrody pieniężne powalczą zarówno samorządy, jak i osoby prywatne. Każda z gmin otrzyma od 10 do 40 tysięcy złotych na promocję szczepień przeciw COVID-19. Dodatkowo gminy o najwyższym poziomie wyszczepienia będą mogły otrzymać nawet do miliona złotych na dowolny cel.

Największą atrakcją zapowiedzianego programu będzie loteria skierowana do wszystkich Polaków, którzy przyjęli preparat przeciw COVID-19. Jak poinformował minister Michał Dworczyk, co 2000 zaszczepiona osoba otrzyma 500 złotych. Ponadto raz w tygodniu będzie można wygrać 50 tysięcy złotych oraz nagrody rzeczowe, czyli między innymi vouchery na paliwo, ubezpieczenie, a nawet hulajnogi elektryczne.

Kolejną szansą na zdobycie pieniędzy będą loterie miesięczne. Co miesiąc dwóch szczepionkowych szczęśliwców otrzyma 100 tysięcy złotych, a także nagrodę dodatkową, czyli auto hybrydowe. Główna wygrana w loterii wyniesie milion złotych, otrzymają ją dwie osoby, które zakwalifikują się do wielkiego finału. Wkrótce Polacy rzucą się na szczepienia?