18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowy sondaż

PiS otwiera szampana, a Konfederacja idzie na poniewierkę

Malwina Kossela
09.06.2022  11:46
PiS otwiera szampana, a Konfederacja...
PiS otwiera szampana, a Konfederacja... Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

PiS może otwierać szampana po najnowszym sondażu, który przeprowadził United Surveys dla RMF FM i “DGP”. W znacznie gorszym położeniu jest Konfederacja. Polityczna łaska wyborcza na pstrym koniu jeździ.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, zwycięstwo przypadłoby Zjednoczonej Prawicy. W Sejmie pojawiłyby się również Koalicja Obywatelska, Polska 2050, Lewica i PSL. Do parlamentu nie dostałaby się z kolei Konfederacja.

PiS otwiera szampana, a Konfederacja...

Konfederacja musi się pogodzić z tym, że jej pięć minut wyraźnie minęło. Sondaże są dla tej partii wyjątkowo niełaskawe i może to oznaczać, że już po raz ostatni widzimy ich w formie na sejmowych korytarzach.

Zjednoczona Prawica dalej może otwierać szampana, mimo wielu uwag do jej rządów, większość Polaków dalej chce oddawać stery w ich ręce. Obecnie na wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski chciałoby zagłosować 37,1 proc. uczestników sondażu. Jarosław Kaczyński zdecydowanie może już świętować.

Kolejne miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej. Poparcie dla tej partii wynosi 25,5 proc. Na podium znajduje się jeszcze Polska 2050, ugrupowanie Szymona Hołowni cieszy się poparciem 10,2 ankietowanych. 

Lewica ma jednak pewne powody do obaw o swoją pozycję, ale nikt nie jest takim przegranym tego sondażu jak Konfederacja. Osiągnęła ona wynika sięgający zaledwie... 4,2 proc. 

Będziemy wkrótce świadkami jakichś zmian?