18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chowajcie portfele, Kaczyński płaci

Będzie podwyżka 500+. PiS rozda pieniądze

22.10.2019  09:25
PiS da większe 500+ na każde dziecko? Kaczyński znowu zabierze pieniądze, by je rozdać
PiS da większe 500+ na każde dziecko? Kaczyński znowu zabierze pieniądze, by je rozdać Fot: Darek Nowak/REPORTER/East News, Pixabay

Wyniki wyborów mówią jasno, program 500+ to dla PiS gwarancja sukcesu. Okazuje się jednak, że wszystko drożeje, ceny rosną, więc te świadczenia mogą okazać się za niskie. Czy Prawo i Sprawiedliwość da większe pieniądze na dzieci?

Jarosław Kaczyński wprowadzając program 500+ zapewnił partii zwycięstwo, a opozycja jest jak rozjechana żaba na asfalcie. Jak jednak podaje „Super Express”, powołując się na doniesienia ekonomistów, inflacja i coraz wyższe ceny pożerają świadczenia i z 500 złotych zostaje ok. 430. Money.pl szacuje, że realna wartość świadczenia wynosi nawet 270 złotych.

Inflacja zjada 500 plus. Najbiedniejsze rodziny najwięcej wydają na żywność i dla nich 500 plus nie jest warte 500 zł, ale już 430 zł – powiedział ekonomista dr Marek Zuber. (SE.pl)

Ekonomiści przewidują w rozmowie z „Super Expressem”, że może nastąpić waloryzacja świadczenia 500+. Okazuje się, że rząd PiS prawdopodobnie już o tym myśli. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed nie wyklucza „różnych wariantów”. Podejrzewamy, że pieniądze niespodziewanie mogą znaleźć się tuż przed następnymi wyborami.

„Wirtualna Polska” podaje, że program 500+ rozszerzony o pierwsze dziecko już teraz kosztuje budżet ok. 40 mld złotych rocznie. Waloryzacja podniesie koszt o dodatkowe 100 mln złotych rocznie.

Przeczytaj więcej
Komentarze