18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

złoty trunek zmienią w złoto

BĘDZIE HIPERDROGO! PiS podniesie ceny piwa żeby mieć na Polski Ład

19.09.2021  18:08
Piwo zdrożeje o kilka złotych? PiS szuka pieniędzy
Piwo zdrożeje o kilka złotych? PiS szuka pieniędzy Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Już niedługo butelka lub puszka piwa może kosztować nawet kilka złotych więcej. Rząd szykuje się do zmian w naliczaniu akcyzy. Wpływy z tego tytułu miałyby pomóc PiS w sfinansowaniu Polskiego Ładu.

Około połowa Polaków twierdzi, że piwo to nie alkohol. Złoty trunek pijemy jak kompot, przeciętny obywatel kraju nad Wisłą potrafi wypić w ciągu roku nawet 136 litrów. Nic więc dziwnego, że rządzący upatrzyli w tym interes.

Gdyby tylko na piwie zarabiać więcej... Cóż, wkrótce może się to ziścić. Szacuje się, że po podniesieniu akcyzy do budżetu trafi nawet 4-5 miliardów złotych więcej!

PiS podniesie ceny piwa

Temat zmian w naliczaniu akcyzy został już podjęty na Forum Ekonomicznym w Karpaczu, do zmian przygotowuje się rząd, gotowe jest już Ministerstwo Zdrowia z Adamem Niedzielskim na czele.

Najbardziej prawdopodobny scenariusz to dziś podniesienie akcyzy na piwa najtańsze oraz te z ponadprzeciętną ilością alkoholu w składzie (7-10 proc.) - Te piwa powinny być potraktowane z całą surowością, tzn. tam stawka akcyzy po prostu powinna być wyższa - mówi senator Marek Borowski.