18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Znowu!

PiS podniesie kolejne podatki. Zasługa Polskiego Ładu

26.07.2021  20:50
Jarosław Gowin straszy wyższymi podatkami
Jarosław Gowin straszy wyższymi podatkami Fot: Jan Bielecki/East News

Politycy PiS ruszyli w Polskę, by promować nowy flagowy program rządu, czyli Polski Ład. Problem w tym, że cały projekt może trafić do sejmowej zamrażarki, gdyż obecnie sprzeciwia mu się Porozumienie Jarosława Gowina. Lider partii przyznaje, że zmiany przyczynią się do podniesienia podatków.

Wicepremier Jarosław Gowin jest pierwszym i zapewne ostatnim członkiem rządu, który otwarcie potwierdził, że wprowadzenie Polskiego Ładu podniesie daniny publiczne sporej części Polaków.

Jarosław Gowin ostrzega przed Polskim Ładem

Gowin w rozmowie z Polsat News przyznał, że w większości popiera Polski Ład, lecz nie wyraża zgody na proponowane zmiany systemu składkowo-podatkowego.

Do dotychczasowych propozycji Ministerstwa Finansów podchodzimy z brakiem akceptacji, bo one oznaczałyby nie to, że bogacze będą wyżej opodatkowania, bo to można rozważyć, ale to, że wyższe podatki będą płacić miliony ciężko pracujących Polaków - stwierdził minister rozwoju.

Lider Porozumienia dodał również, że to on przedstawił propozycję zmian w programie, dzięki której osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę nie zapłacą wyższych podatków, jeśli zarobią mniej niż 13 tysięcy złotych brutto miesięcznie.

Gorzej jest, jeżeli chodzi o przedsiębiorców, o osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Tutaj podatki zaczynałyby rosnąć od poziomu 6 tys. zł - dodaje wicepremier.

Jarosław Gowin podkreśla, że liczy na dojście do kompromisu, gdyż jego zdaniem "każdy Polak zasługuje na kwotę wolną od podatku, także Ci, którzy prowadzą działalność gospodarczą". W przypadku zaakceptowania programu bez poprawek nowi przedsiębiorcy, którzy zarabiają kilka tysięcy miesięcznie i tak będą zobowiązani do uiszczania wysokich opłat.

Czytaj także
Przeczytaj więcej