18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS przegrywa

Przeraźliwe chamstwo w Sejmie! TERLECKI WYBUCHŁ

Emilia Waszczuk
20.10.2020  11:08
Ryszard Terlecki wybuchł w Sejmie
Ryszard Terlecki wybuchł w Sejmie Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Niebywałe, oburzające zachowanie Ryszarda Terleckiego w Sejmie. Polityk PiS wściekł się przegranym głosowaniem - większość sejmowa zagłosowała wbrew woli PiS. Komentarz marszałka poniżej poziomu...

Koronawirus w Polsce i w Sejmie. We wtorek potwierdzonych zostało ponad 9 tysięcy nowych zakażeń, a w ciągu doby zmarło ponad 100 pacjentów z COVID-19. W czasie, gdy Ministerstwo Zdrowia ogłaszało nowe statystyki, w Sejmie rozpoczęły się obrady. Na wtorek zaplanowano między innymi głosowanie nad ustawą o epidemii i noszeniu maseczek autorstwa PiS.

Już na wstępie aż trzech różnych posłów zgłosiło wnioski formalne o odroczeniu głosowania ustawy bądź przerwie na czas zapoznania się z dokumentem. Oto bowiem tradycyjnie PiS dał politykom opozycji zaledwie kilkanaście godzin na zapoznanie się z kilkudziesięcioma stronicami. Projekt ustawy pojawił się na stronach Sejmu w poniedziałek wieczorem, a to oznacza, że posłowie mieliby czytać go w nocy.

Niestety znowu jest tak samo, wczoraj o godz. 18 wpłynął projekt ustawy, który liczy 45 stron, rozmawiamy o jednej z najpoważniejszych spraw teraz, czyli o kwestii Covid-19 i w tej ustawie są oczywiste buble. Składam wniosek formalny o odroczenie obrad przynajmniej do jutra, żebyśmy mogli w spokoju nad tą ustawą popracować - mówił Cezary Tomczyk z KO.

Marszałek Terlecki nie mógł z marszu odrzucić wniosków opozycji, zarządził więc wspólne głosowanie. I tu spotkał go wielki zawód - wnioski zostały przyjęte. Większość posłów chce czasu na zapoznanie się z projektem ustawy.

Marszałek Ryszard Terlecki cham?

Za przyjęciem wniosków o przerwę w obradach było 218 posłów, przeciw - 207. Głosowanie przebiegło oczywiście wbrew woli PiS, czemu marszałek Sejmu Ryszard Terlecki dał wyraz w niezwykle oburzających słowach.

Rozumiem, że zwolennicy obstrukcji sejmowej i odkładania przyjęcia ustawy, na którą czekają Polacy, zwyciężyli

- zagrzmiał i ogłosił szybką przerwę, w czasie której wcale nie ochłonął.

Opozycja, ściślej mówiąc PO, chce zablokować przyjęcie ustawy, na którą czekają Polacy, ale głosowanie wypadło tak, jak wypadło

- dodał po powrocie na salę (wcześniej wyszedł z niej wściekły).

Ustawa o maseczkach odroczona

Ostatecznie we wtorek Sejm nie będzie debatować nie przyjmie zmian w prawie. Przerwa potrwać ma do środy rano, co ogłosił mocno niezadowolony z obrotu spraw Ryszard Terlecki. I tym razem marszałek pokazał swój brak szacunku do opozycji...

Jestem zmuszony odwlec obrady Sejmu do jutra do 9:00, co oznacza, że obstrukcja sejmowa opozycji totalnej tym razem odniosła sukces i możemy to Polakom powiedzieć, że ustawa będzie opóźniona o ten dzień czy dni w rezultacie decyzji opozycji - zagrzmiał wściekły.