18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sondaż wyborczy

PiS przypieczętowało zwycięstwo?! Prezes będzie WNIEBOWZIĘTY!

23.09.2021  15:28
Jarosław Kaczyński zaciera rączki
Jarosław Kaczyński zaciera rączki Fot: Jan BIELECKI/East News

Prawo i Sprawiedliwość mknie po zwycięstwo niczym Robert Kubica na torze Formuły 1 w Montrealu. Najnowszy sondaż Social Changes wskazuje na łatwe zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego i daje ogromną szansę na utrzymanie władzy po kolejnych wyborach.

Ostatnie tygodnie wskazują na to, że Polacy mają niezwykle krótką pamięć. Międzynarodowe kryzysy, spory z sądami czy szalejąca inflacja przestały już mieć znaczenie. Partia Jarosława Kaczyńskiego ponownie wyciąga ręce po zwycięstwo, zbliżając się w sondażach do wyników wyborczych z 2019 roku. Historia znów się powtórzy?

PiS wygra wybory?

Ostatni sondaż pracowni Social Changes opracowany na zlecenie portalu wpolityce.pl ponownie ukazuje wyjątkowo wysokie poparcie Zjednoczonej Prawicy. PiS może liczyć na poparcie 37 proc. obywateli.

Na kolejnej pozycji znalazła się Koalicja Obywatelska, którą wybrało 24 proc. badanych (spadek o 3 pkt proc.). Podium zamyka Polska 2050, która obecnie cieszy się 13-procentowym poparciem.

Świetnym wynikiem może pochwalić się Konfederacja, która tym razem zdobyła aż 12 proc. głosów. Korwinistom nie zaszkodziły, a wręcz pomogły deklaracje Grzegorza Brauna, który zapewniał ministra zdrowia, że ten "BĘDZIE WISIAŁ".

Pod progiem wyborczym nadal znajdują się partie Kukiz'15 (2 proc.), Porozumienie (2 proc.) oraz PSL (2 proc.).

Badanie Social Changes przeprowadzono w dniach od 17 do 20 września na próbie 1050 dorosłych Polaków.