18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kasa się posypie

PiS rozda Polakom pieniądze na jedzenie?! Nowy plan

30.03.2021  18:42
PiS i bon gastronomiczny
PiS i bon gastronomiczny Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

PiS ma w planach rozdanie obywatelom pieniędzy na jedzenie? Bon gastronomiczny ma szansę wejść w życie z takim samym powodzeniem, jak bon turystyczny. Rząd wie już, jak radzić sobie z kryzysem?

PiS wpadł na nowy pomysł w walce z gospodarczym kryzysem. Czyżby faktycznie po raz kolejny sprezentował Polakom pieniądze? Wszystko jest możliwe! Projekt bonu gastronomicznego ma szansę wejść w życie z równym powodzeniem, co bon turystyczny.

Bon turystyczny część obywateli otrzymała latem ubiegłego roku, by móc wypocząć w granicach kraju. Teraz być może w ręce Polaków trafi bon gastronomiczny - ma on na celu uratowanie upadającej ciągle przez kryzys gospodarczy spowodowany lockdownem - gastronomii.

PiS da Polakom bon gastronomiczny?

RMF FM donosi, że premier ogłosi realizację bonów gastronomicznych niewiele po świętach Wielkiej Nocy. Działanie takiego bonu będzie polegało na tym, że szef danej firmy, za np. 100 zł będzie mógł wykupić pracownikom bon gastronomiczny o wartości 200 zl - w formie pracowniczego bonusu. W tym momencie konkretne kwoty wciąż są ustalane.

Aktualnie od wielu tygodni restauracje nie mogą przyjmować gości, ale mogą realizować zamówienia na wynos i w dostawie. Bonem gastronomicznym będziemy mogli opłacać takie właśnie zamówienia. Ma to zachęcić Polaków do korzystania z usług restauracji i tym samym ratowania biznesu gastronomicznego. To jeden z elementów tarczy antykryzysowej.

Ponieważ w ciągu ostatnich dni trzecia fala pandemii koronawirusa atakuje nas wszystkich wyjątkowo wściekle - rząd musi zacząć działać. Jeszcze długo nie będziemy mogli korzystać bezpośrednio z usług restauracji, dlatego taki bon może faktycznie pomóc podupadającym lokalom.

Skorzystalibyście z niego?

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze