18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prezes fika z radości

PiS ROZGROMIŁO OPOZYCJĘ! Kaczyński nigdy nie odda władzy!

17.09.2021  18:56
Jarosław Kaczyński będzie wiecznie rządził?
Jarosław Kaczyński będzie wiecznie rządził? Fot: ADAM GUZ/REPORTER

Prawo i Sprawiedliwość nabiera rozpędu niczym czwarta fala zakażeń w Polsce! Sondaże wróżą prezesowi pewne zwycięstwo oraz dają szansę na utrzymanie samodzielnej władzy w kraju. Polacy znów pokochali PiS i nie do końca wiadomo z jakiego powodu.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, Jarosław Kaczyński oszalałby z radości. Prezes PiS od kilku tygodni pnie się w sondażach coraz wyżej, niebezpiecznie wyciągając rękę po kolejną kadencję rządów. Czy opozycja zdoła jeszcze uratować sytuację?

PiS prowadzi w wyścigu po władzę

Najnowsze wyniki sondażowe CBOS wskazują na silną pozycję Prawa i Sprawiedliwości na polskiej scenie politycznej. Według ostatniego badania Zjednoczoną Prawicę popiera 34 proc. ankietowanych.

Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska, która tym razem może liczyć na 16-procentowe poparcie. Zaraz za plecami Donalda Tuska czai się Szymon Hołownia, który po powrocie byłego premiera stracił około 10 p.p. poparcia. Tym razem na Polskę 2050 chce głosować 12 proc. ankietowanych.

Do Sejmu ledwo wskoczy Konfederacja, która już teraz może liczyć na zaledwie 5 proc. głosów. Po ostatnich popisach Grzegorza Brauna partia Korwina będzie mogła wywiesić jedynie mokre pranie w łazience. Co ciekawe, według badania nikt więcej nie wejdzie do Sejmu.

Pod progiem wyborczym znalazły się partie takie jak Lewica (4 proc.), Koalicja Polska (1 proc.), Kukiz'15 (1 proc.) oraz Porozumienie (1 proc.). Tak dziwny układ sił spowodowany jest tym, że aż 22 proc. wyborców nie ma pojęcia, na kogo chce głosować. Warto podkreślić, że jest to rekordowy wynik, najgorszy od 7 lat.

Badanie przeprowadzono w dniach od 6 do 16 września na próbie 1218 dorosłych Polaków.

Czytaj także
Przeczytaj więcej