18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie się działo!

PiS rozpoczyna kampanię wyborczą? Ruszają w Polskę

16.06.2021  12:47
PiS rozpoczyna kampanię wyborczą?
PiS rozpoczyna kampanię wyborczą? Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

We wtorek odbyło się posiedzenie Prawa i Sprawiedliwości, na którym zapowiedziano restrukturyzację partii. Jak dodał Ryszard Terlecki, wkrótce rząd rozpocznie polityczną ofensywę, która zakłada objazd kraju przez liderów partii. Na spotkaniach z wyborcami politycy będą opowiadać między innymi o Polskim Ładzie.

Na wtorkowym spotkaniu PiS z udziałem Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego omówiono przygotowania do kongresu partii oraz poruszono bieżące tematy i narastające konflikty wewnętrzne.

Jak informuje PAP, Jarosław Kaczyński podsumował dotychczasowe działania Zjednoczonej Prawicy oraz nawiązał do kryzysów wywołanych przez Porozumienie i Solidarną Polskę.

Prezes stwierdził też, że musimy spojrzeć na siebie krytycznie, bo my w przeciwieństwie do opozycji potrafimy to zrobić. Mówił, że jeżeli gdzieś były popełniane błędy, to trzeba je naprawić, uderzyć się w pierś, bo opozycja opowiada o nas niestworzone historie, a my musimy być czystsi niż żona Cezara - poinformował jeden z uczestników spotkania.

Politycy PiS przyznają, że są zadowoleni ze zorganizowanego posiedzenia. Czyżby prezesowi udało się pogodzić skłóconą koalicję?

PiS szykuje się do wyborów?

Szczegółowe informacje na temat planów rządu przekazał szef klubu Ryszard Terlecki. Podczas rozmowy z dziennikarzami polityk poinformował o rozpoczęciu politycznej ofensywy, która będzie polegała na promowaniu Polskiego Ładu podczas podróży po Polsce.

Zdaniem części politycznych obserwatorów ogłoszenie Polskiego Ładu oznacza rozpoczęcie kampanii wyborczej. Jednak wbrew partyjnym oczekiwaniom program jak na razie nie podbił serc Polaków oraz nie wpłynął znacząco na sondaże. Kampania objazdowa po całym kraju ma odmienić tę sytuację.

Czytaj także
Przeczytaj więcej