18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

niespokojnie na Nowogrodzkiej

PiS się rozpada?! Politycy partii przerażeni, to ich koniec?

21.02.2020  10:54
PiS się rozpada?! Politycy partii przerażeni, to ich koniec?
PiS się rozpada?! Politycy partii przerażeni, to ich koniec? Fot: Jan Bielecki/East News

Niespokojnie na Nowogrodzkiej. Najważniejsi politycy PiS zebrali się potajemnie w siedzibie partii i debatowali kilka godzin. Powód? Grunt wali im się pod nogami!

W środę do godziny 21, w siedzibie partii na ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie rozmawiali premier Mateusz Morawiecki z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Następnego dnia u szefa PiS zawitał Zbigniew Ziobro. Powody są niepokojące dla sympatyków "prawicy" - partia przeżywa koszmarny kryzys!

Jak się okazuje, politycy PiS są przerażeni. Boją się, że partia im się rozpadnie, przegrają nadchodzące wybory prezydenckie, a rząd upadnie. Upada już odsetek poparcia dla ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego, opozycja rośnie w siłę - zwłaszcza Lewica. A powodów do zmartwień jest więcej.

Kryzys w PiS

Koalicja PiS przeżywa kryzys. Kłócą się ze sobą Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin, ale też Ziobro z Mateuszem Morawieckim. Jeśli dojdzie między nimi do rozłamu, PiS może stracić większość w Sejmie! Co gorsza, po przeszukaniu NIK i mieszkania Mariana Banasia, oraz zatrzymaniu agenta Tomka, zaczynają się poważne problemy ze służbami bezpieczeństwa. W dodatku do niedawna "krystaliczny Marian" jest dziś dla PiS wrogiem nr. 1 i może poważnie zaszkodzić partii i jej członkom kontrolami NIK.

Partia się sypie - szepcą działacze partii.

Czy mają powody do obaw? Mają. Już na samym początku kampanii prezydenckiej przeżywają koszmarny kryzys. Winna jest Joanna Lichocka, jej środkowy palec i 2 mld złotych przyznane mediom publicznym. Gest posłanki dotarł już nawet do najbardziej zagorzałych zwolenników PiS. A co, jeśli zaczną wątpić w partię i dowiedzą się też o innych aferach, o których w TVP się nie mówi? To może być koniec!

Sytuacja w polityce jest dynamiczna, trzeba brać pod uwagę każdy wariant

– powiedział "Faktowi" Stanisław Karczewski.

Nie dopuszczam myśli, że prezydent przegra. Jeśli skandal z posłanką Lichocką lub rozwój wydarzeń wokół szefa NIK zaszkodzi Dudzie i Duda przegra, PiS będzie już zdecydowanie w odwrocie - dodał.

Można rozważać różne scenariusze. Rządzenie z prezydentem wrogim PiS byłoby niezwykle trudne. Musielibyśmy wtedy odpowiedzieć na pytanie: trwać czy lepiej poddać tę sytuację pod ponowne rozstrzygnięcie wyborców

– mówił z kolei „Dziennikowi Gazecie Prawnej” Jacek Sasin.

Przeczytaj więcej
Komentarze