18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

łudząco podobne WIDEO

PiS wzoruje się Putinem. Skopiowali mu spot wyborczy, Rosję też skopiują?

01.10.2019  14:35
PiS wzoruje się Putinem. Skopiowali mu spot wyborczy, Rosję też skopiują?
PiS wzoruje się Putinem. Skopiowali mu spot wyborczy, Rosję też skopiują? Fot: AP/Associated Press/East News

Prawo i Sprawiedliwość wyraźnie patrzy na wschód - wynika z ich nowego spotu. Dlaczego? Bo najnowszy film PiS jest niemal identyczny, jak ten przygotowany dla partii Władimira Putina w zeszłym roku. Przypadek?

Prawo i Sprawiedliwość walczy o wygraną. W poniedziałek wypuścili nowy spot wyborczy, w którym gangster z filmu Killer - Siara (Janusz Rewiński) - pokazuje biednemu Polakowi wizję kraju po wygranej KO.

Są tu dziecięce rowerki bez kółek (bo Schetyna zabrał 500 plus) i wysokie schody (bo podniósł podatki). Jest też alternatywa - kraj miodem i mlekiem płynący, pod rządami PiS oczywiście.

Film poniósł się po sieci, jedni stwierdzili, że jest genialny, inni śmiali się, że nowe standardy partii rządzącej to przestępcy, więc w sumie mogli wykorzystać kogoś ze swoich kręgów. A tymczasem...

Tymczasem okazuje się, że łudząco podobny spot wyborczy ktoś już kiedyś zrobił. Tylko w innym kraju i innym języku. Kto? Władimir Putin.

Putin

PiS wzoruje się Putinem

W marcu 2018 roku, przed wyborami w Rosji, partia Putina chciała namówić Rosjan do głosowania. Całkiem jak w spocie PiS - zależało im na frekwencji i postawieniu krzyżyka przy ich nazwie na kartach wyborczych przez jak największą liczbę obywateli.

Pokazali więc (tak jak PiS teraz) niezdecydowanego pana, któremu do urny nie było zbyt spieszno. Pan zasnął (kolejne podobieństwo) i obudził się w świecie, którego zdecydowanie by nie chciał.

Oba spoty mają niemal identyczny schemat i przesłanie - człowiek nie chce głosować, zasypia, budzi się w strasznej dla niego, alternatywnej rzeczywistości. Na szczęście sen się kończy, a wtedy oświecony biegnie głosować. W Rosji na Putina, w Polsce na PiS. Nie wierzycie? Sami zobaczcie...

Wygląda więc na to, że ktoś w PiS mocno "zainspirował" się wschodem... Pytanie tylko, czy to dobrze. I czy partia poprzestanie na kopiowaniu putinowskich spotów, czy może zechce kopiować też jego politykę?

Czytaj także