18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

przewrót sejmowy

PiS straci większość i władzę? Posłowie grożą prezesowi

Emilia Waszczuk
18.11.2020  11:21
PiS się rozpadnie?
PiS się rozpadnie? Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Rządy PiS dobiegają końca? Przerażony Jarosław Kaczyński robi co może, by nie doszło do rozpadu partii.

PiS stoi nad przepaścią i może lada moment utracić pełnię władzy w Polsce. Spory w partii rządzącej trwają, więc Jarosław Kaczyński zdecydował się odwiesić posłów ukaranych po głosowaniu nad "piątką dla zwierząt".

We wtorek o odejściu z ugrupowania poinformował poseł Lech Kołakowski. Wcześniej do ostrej kłótni doszło między kierownictwem (czyt. Jarosławem Kaczyńskim) i byłym ministrem środowiska Janem Ardanowskim. Ten zapowiedział wręcz, że on i jego koledzy planują utworzenie nowego ugrupowania. Czy te plany wypalą?

Rozpad PiS i nowa partia?

Jarosław Kaczyński przerażony widmem utraty władzy, odwiesił w prawach członków trzynastu z piętnastu ukaranych posłów. I zdaje się, że to politykom wystarczy, by zostać przy prezesie i nadal karnie wykonywać jego polecenia. Większość deklaruje bowiem, że partii opuszczać nie zamierza.

W rozmowie z PAP informację o odejściu z PiS zdementowało aż siedmiu polityków partii - Zbigniew Dolata, Agnieszka Górska, Henryk Kowalczyk, Krzysztof Szulowski, Piotr Uściński, Marek Wesoły i Bartłomiej Wróblewski. Kolejny (Jerzy Małecki) podobne stanowisko zajął w rozmowie z WP.pl. Oznacza to, że - o ile nie członkowie PiS nie kłamią - szanse na założenie nowego ugrupowania i zburzenie pewności władzy Jarosława Kaczyńskiego mocno się kurczą.

Czytaj także