18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dobra zmiana out?

KACZYŃSKI DO ODSTRZAŁU? Nowy sondaż trzęsie PiS w posadach

Emilia Waszczuk
04.11.2021  11:15
PiS straci władzę? Nowy sondaż
PiS straci władzę? Nowy sondaż Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Prawo i Sprawiedliwość straci władzę po wyborach? Mamy wyniki najnowszego sondażu. Partia Jarosława Kaczyńskiego niby wygrywa wśród obywateli, ale z utrzymaniem większości ma spory problem.

Nowy sondaż i nowe rozdanie. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, znaleźlibyśmy się w politycznym impasie. Oto bowiem zupełnie nie wiadomo, kto rządziłby Polską. PiS niby wygrywa, ale...

Najnowsze badanie zostało przeprowadzone przez pracownię Social Changes na zlecenie wPolityce.pl. Udział w wyborach deklaruje 62 procent obywateli. Jak rozkładają się głosy?

Sondaż wyborczy. PiS straci władzę?

Zwycięstwo tradycyjnie już należy do Prawa i Sprawiedliwości. Na partię Jarosława Kaczyńskiego głos deklaruje oddać aż 39 procent badanych. Koalicja Obywatelska - czyli druga największa siła w Polsce - notuje aż kilkanaście procent niższe poparcie. Głosować na KO chce 25 procent wyborców. 

O tym, kto miałby rządzić w Polsce, decydują głosy na pozostałe polityczne ugrupowania. Aby przejąć władzę, opozycja musi się zjednoczyć. Od dawna mówi się o koalicji KO, Polski 2050, PSL i Lewicy. Gdyby się ona udała, mielibyśmy w kraju szansę na wielkie zmiany.

Na Polskę 2050 głosować chce 12 procent wyborców, na Lewicę 8. PSL wypada poza próg wyborczy. Mimo to Koalicja Obywatelska mogłaby wejść we współpracę z PL2050 i Lewicą, zdobywając wspólnie sejmową większość (razem 45 proc. głosów). No chyba że do Zjednoczonej Prawicy dołączyłaby Konfederacja (9 proc. poparcia).

Czytaj także