18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe zasady

PiS szykuje OMIKRONOWY LOCKDOWN? Niedzielski podjął decyzję

19.01.2022  16:29
Adam Niedzielski mówi o zmianach w walce z pandemią
Adam Niedzielski mówi o zmianach w walce z pandemią Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Prawo i Sprawiedliwość nie zrobiło nic, by choć trochę zminimalizować szturm piątej fali koronawirusa. Środowy raport Ministerstwa Zdrowia zszokował nawet rządzących. W związku z trudną sytuacją i czarnymi prognozami na przyszłe tygodnie Adam Niedzielski ujawnił, czy wkrótce możemy spodziewać się lockdownu.

Dopiero pożegnaliśmy, a może nawet jeszcze nie pożegnaliśmy czwartej fali pandemii, a zaatakowała nas już piąta, wywołana przez wariant Omikron. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 30 586 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem.

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski nie ukrywa, że to dopiero początek prawdziwego kataklizmu. Pandemiczne wyniki, które osiągniemy w najbliższych tygodniach, będą najgorsze od początku zarazy. Według optymistycznych prognoz przedstawionych przez ministra najwięcej zakażeń odnotujemy w połowie lutego, kiedy to raporty wskażą około 60 tysięcy zakażeń dziennie. Jednak ośrodki ICM i MOCOS przewidują, że w szczycie będzie około 100-140 tysięcy zakażeń.

Jak PiS pokona Omikron?

Na atak Omikrona reagują już kraje w całej Europie, wprowadzając nowe zasady lub ograniczenia. Jaki jest zatem plan PiS na uniknięcie czarnych scenariuszów? Wszystko wskazuje na to, że... ŻADEN.

Podczas środowej konferencji poświęconej pandemii minister zdrowia poinformował, że administracja publiczna zacznie pracę zdalną. No i to tyle decyzji w reakcji na 10-tysięczny wzrost zakażeń w porównaniu do wtorku.

A co z lockownem? Adam Niedzielski uważa, że lockdowny to już przeżytek i zastąpią je certyfikaty covidowe, bez których prawdopodobnie do wielu miejsc się nie będziemy mieli wstępu.

Patrząc na politykę epidemiczną w pozostałych krajach, to widzimy wyraźnie, że jest zdecydowane odejście od czegoś, co nazywamy lockdownami, w kierunku powszechnego stosowania certyfikatów, tych, które potwierdzają testowanie, status ozdrowieńca, bądź też szczepienie - mówił minister.

Niedzielski zapowiedział, że Ministerstwo Zdrowia niebawem ułatwi dostęp do testów na COVID-19. Rząd położy też większy nacisk na przestrzeganie obostrzeń.