18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polacy mają przes***

Będą podwyżki WSZYSTKIEGO! Zdrożeje nawet papier toaletowy!

Wojciech Kozicki
28.12.2019  11:26
Podwyżki cen w 2020 roku - czeka nas suchy chleb w ciemności?
Podwyżki cen w 2020 roku - czeka nas suchy chleb w ciemności? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Rząd PiS dla dobra Polaków podnosi podatki i zabiera im coraz więcej pieniędzy. Wyższa akcyza na alkohol i papierosy to dopiero początek cenokalipsy. Szykujcie się na makabryczne podwyżki cen WSZYSTKIEGO w 2020 roku.

Prawo i Sprawiedliwość jest jak przekorny los z piosenki Zenka Martyniuka. Niestety, coraz częściej zabiera, niż daje. Prezydent Duda podpisał ustawę i od stycznia wzrośnie o 10% akcyza na papierosy i alkohol. Lada moment dla naszego dobra PiS zmiażdży nas też podatkiem cukrowym. Ale to nie koniec,  bo w 2020 roku zdrożeje niemal wszystko... nawet lód i papier toaletowy!

Podwyżki cen w 2020 roku

Jak podaje innpoland.pl, podwyżka cen VAT-u oznacza, że od stycznia zdrożeją owoce morza, napoje, lód i przyprawy. Jednak najmocniej uderzą w nas podwyżki cen prądu gazu i paliw, bo przyczynią się do wzrostu cen niemal wszystkich produktów spożywczych w sklepach. Ceny wzrosną o 2,8 procent! Media podają, że Polacy najbardziej odczują podczas codziennych zakupów wzrost cen pieczywa.

Na pewno więcej zapłacimy za napoje. W produktach, w których owoce stanowią 20% lub mniej, będą objęte nową stawką VAT (23% zamiast 5%). Taki sam wzrostu VAT-u czeka też owoce morza oraz przetwory z owoców morza. Będziemy musieli więc płacić więcej za ośmiorniczki jedzone przez polityków, bo mają wzrosnąć ceny owoców morza w restauracjach. Cena kilograma krewetek wzrośnie z ok. 80 złotych do 90.

Lód w kostkach

PiS chce zarobić na wszystkim. VAT na lód w kostkach wzrośnie z 8% do 23%. Więcej zapłacimy też za przyprawy, bo będą objęte podatkiem wyższym o 3%.

Według BM Reflex, biorąc pod uwagę dalsze podwyżki cen na krajowym rynku hurtowym, bardzo prawdopodobne, że w ostatnim tygodniu roku na stacjach ceny benzyny i oleju napędowego wzrosną średnio o 5 gr za litr. Biuro wskazuje, że w przypadku benzyny 95 podwyżka rzędu 5 gr będzie oznaczać przekroczenie granicy 5 zł za litr, a ostatni raz cena litra benzyny 95 przekraczała 5 zł na początku września br. – podaje onet.pl.

Wyższe ceny w 2020 roku

Portal zadluzenia.com zapowiada, że więcej zapłacimy też za książki, nabiał, węgiel, ekogroszek oraz mięso. PiS nie ukrywa, że chce wkróce zarobić również na pornografii.

Ceny prądu w 2020 roku

Gdy będziecie już moczyli suchary w wodzie (oczywiście niesłodzonej), lepiej zgaście światło, bo rachunek za prąd może przyprawić was o atak serca. Jak ostrzega portal nowosci.com.pl, w 2020 roku ceny energii elektrycznej mogą wzrosnąć nawet o ok. 40% dla przedsiębiorstw i o 20-30% dla gospodarstw domowych. Zadluzenia.com szacuje, że cena prądu wzrośnie dwukrotnie! Ministerstwo Finansów oczywiście zapewnia, że stawka akcyzy na energię elektryczną nie wzrośnie, ale rząd nie takie cuda już obiecywał.

Portal zadluzenia.com ostrzega również, że podwyżka cen prądu wpłynie na cenę papieru toaletowego. Trzeba będzie za niego zapłacić nawet 30%. Niestety, wszyscy mamy przes***e!

Przeczytaj więcej
Komentarze