18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

manipulacja roku

Stan klęski w Polsce? PiS: wojsko na ulicach, zamknięty internet

Emilia Waszczuk
07.04.2020  09:49
Jadwiga Emilewicz: stan wyjątkowy i wojsko na ulicach
Jadwiga Emilewicz: stan wyjątkowy i wojsko na ulicach Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Koronawirus, pandemia, a w Polsce wybory prezydenckie. Rząd za wszelką cenę chce głosować w maju i robi wszystko, by przekonać Polaków, że to możliwe.

PiS nadal nie zamierza wprowadzać w Polsce stanu klęski żywiołowej, choć ten w zasadzie został już ogłoszony. Obecna sytuacja w kraju nosi wszystkie jego znamiona - klęska żywiołowa (koronawirus), zagrożenie dla obywateli (pandemia), a w kraju wprowadzono restrykcje, które ograniczają prawa obywateli i służą pokonaniu pandemii.

Dlaczego więc w Polsce nie ogłoszono ciągle stanu klęski? Bo nie chce tego PiS. Pierwszy powód to wybory prezydenckie, które chcą przeprowadzić nawet pod przymusem i groźbą kary, wbrew własnym zapowiedziom, że to właśnie w maju czeka nas szczyt pandemii. Drugi powód zdradził Jarosław Gowin - brak pieniędzy, a stan klęski żywiołowej oznacza wypłacanie odszkodowań przedsiębiorcom.

PiS manipuluje pojęciami

Rano we wtorek o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej pytana była minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Kobieta próbowała przekonać słuchaczy Radia ZET, że to działanie zbyt drastyczne. Dlaczego? Pani polityk stan klęski pomylił się ze stanem wyjątkowym...

Czy wiemy, jakie są konsekwencje wprowadzenia stanu nadzwyczajnego? I nie mówię o tych finansowych. Mówię o tym, że będziemy mieć wojsko na ulicach, pozamykane portale internetowe…

- przekonywała w rozmowie z Beatą Lubecką, która to - notabene - zwróciła jej uwagę, że mówi o stanie wyjątkowym.

Pani Emilewicz jednak nie słuchała...

Więc w stanie wyjątkowym pozamykane rozgłośnie radiowe. Naprawdę tego chcemy? Mamy epidemię i adekwatny do epidemii stan, który został wprowadzony - oznajmiła.

Co więcej, w ostatnich dniach w Wiadomościach TVP pojawiła się informacja, że opozycja chce wprowadzenia w Polsce stanu wyjątkowego, co zestawiono z... archiwalnymi nagraniami stanu wojennego!

Przeczytaj więcej
Komentarze